Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Hip Hop'un Dansçı Kadınları

Bu sene, Urban Spirit - HipHop Kadınları 15-16 Subat, 2020 tarihlerinde Zorlu PSM Sky Lounge'da street dans severlerle buluşuyor.

Hip Hop'un Dansçı Kadınları Hip Hop'un Dansçı Kadınları  Pinterest


 

İlk olarak geçen sene İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’te,  dansta cinsel ayrımcılığı vurgulamak, dansla birlikte kız çocukları ve kadınlara kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir platform yaratmak amacıyla ortaya çıkmış bir projedir. Proje kapsamında bir araya gelen geleceğin kadınları, başarılı ve tecrübeli kadın dans eğitmenleri ile çalışmalar gerçekleştirerek yaratıcılıklarını özgürce ortaya çıkarma imkanı buluyorlar. Eğitmenler dans atölyelerinin yanı sıra sokak dansları türlerini kullanarak, dans terapisinin temellerini oluşturan hareket ile mekan bütünlüğü, beden ve zihin  bağlantısı gibi yaratıcı  hareket çalışmaları yapıyorlar. 
Projenin yaratıcısı olan Duygu Etikan (İstanbul Street Dans Karnavalı kurucusu) ve hip hop dans alanında dünyanın farklı birçok ülkesinde başarıya imza atmış, performanslar sergilemiştir.
Türk ve yabancı sekiz  kadın dansçı; Aydan Uysal, Cynthia Tobledo ( İsveç ), Duygu Etikan, Gülay Tezcan, Hürrem Ç.,  Katerina T. ( Rusya ), Kloe Dean ( İngiltere ), Queensy ( Fransa ), Selen Gürmen ilk kez bu projede dans atölyeleri düzenlemek ve performans sergilemek için bir araya geliyor.
Etkinlik dört farklı düet street dans atölyesi, freestyle dans yarışmasının ardından, 16 Subat akşamı yine Zorlu Psm Sky Lounge sahnesinde, Türk ve yabancı en başarılı kadın koreograflarından bazıların performansları ile seyirciyle buluşacak.
Bu proje British Council #kültürdekadıngücü programı, Institut Français de Turquie ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenmektedir. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X