İlişkilerde Boğa ve Oğlak Uyumu

İlişkilerde Boğa ve Oğlak Uyumu İlişkilerde Boğa ve Oğlak Uyumu  Pinterest


Doğruyu söylemek gerekirse toprak grubu eşleşmeleri tam olarak mükemmel eşleşmeler sayılmaz. Bir ateş grubu çiftinde bulabileceğiniz doğallıktan, iki su burcu eşleşmesinde olan duygusal yoğunluktan ya da hava burcu bir çiftin yaratıcılığından yoksun olma eğiliminde olabilirler. Yine de Boğa ve Oğlak, ilişkilerde birbirleri için iyi olan bir toprak grubu ikilisidir. Her iki burç da iyi kalitede bir hayata sahip olmak için çok çalışmak gerektiğini ve bunun değerini bilir. Ayrıca onları tasarım kıyafetler ve her türlü lüks eşya ile ilgilenirken bulabilirsiniz. Hayatın güzelliklerine duydukları sevginin yanı sıra güvenilir, sadık ve ilişki odaklıdırlar. Uzun soluklu bir ilişki yaşayacak bir burç eşleşmesi söylememiz gerekirse bu kesinlikle Boğa ve Oğlak çifti olur.

“Bu ikili oldukça güçlü bir çift olabilir.” diyor astrolog Clarisse Monahan. “Oğlak, Boğa için hoşlarına gidecek bir istikrar ve güvenlik sağlayabilir. Boğa ise Oğlak’ın samimiyetini artırıp açılmasına yardımcı olacaktır.” diye ekliyor.

Boğa sabit bir burçtur, bu da ilişkilerinde istikrarlı davrandıklarını gösterir. Fikirlerini oldukça nadir değiştiren bu burç zaman zaman inatçı olabilir. Bununla birlikte, Boğa burçları oldukça hedef odaklıdırlar. Hedeflerine ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söylemek yanlış olmaz. Oğlak ise kardinal burçlar arasındadır. Yani temel burçlardandır, başlangıçları ve değişimi temsil eder. Böyle bakınca zıt bir eşleşme gibi gözükebilir ancak Monahan’a göre Boğa ve Oğlak ilişkisi “ruh eşi” olma potansiyeline sahiptir.

 


Boğa ve Oğlak İlişkisinde Cinsel Uyum

Cinsellik konusunda Oğlak burçlarının yakınlık kurma becerileri daha iyidir ve daha pratik bir yaklaşıma sahiptirler. Monahan onların “seks için seks” anlayışında olduklarını söylüyor. Basit düşünürler ve seksi yerine getirilmesi gereken insani bir ihtiyaç olarak görürler. Boğa ise Venüs tarafından yönetilen bir burç olarak sekse bakış açısı zevk odaklıdır. Oğlak partnerine seksin ne kadar keyifli olabileceğini göstermeyi kendine görev edinecektir.

Astrolog Simone Pinkhasova’nın söylediği üzere, Boğa ve Oğlak çiftinin kendilerini aşkın kıvılcımlarına teslim etmeleri ve birbirlerine güvenmeleri biraz zaman alabilir. Ancak o ilişki bir kez alevlenirse “tutkulu yangınları” söndürmek zor olabilir.

 


Boğa & Oğlak Çiftinin Duygusal Uyumu

Her ikisi de toprak elementi burçları olduğundan Boğa ve Oğlak birbirine benzer karakteristik özelliklere sahip. Her ikisi de azim, tutarlılık, çalışkanlık, güvenilirlik konusunda takdiri hak ediyor. İlişkilerde fiziksel temas kadar davranışlar da önemli. Flört etmek söz konusu olduğunda sadece hoşlandıkları insanlarla vakit kaybetmektense özel birinin gelmesini beklemeyi tercih ediyorlar. Bu yüzden, kendilerine aşık olmak için izin vermeleri biraz zaman alabilir.

Pinkhasova, “Toprak burçlarının doğası gereği Oğlak ve Boğa, hızla birbirlerine bağlanacak ve entelektüel açıdan birbirlerini besleyeceklerdir.” diyor. “Ancak derin duyguların uyanması biraz zaman alabilir çünkü her iki burç da duygularını ifade ederken ve birbirlerinden bahsederken daha çekingen davranma eğilimindedir.”.

Bu iki burç birbirine karşı son derece anlayışlıdır. Biri diğerini hazır olmadığı bir şeye asla zorlamaz. Muhtemelen Boğa ve Oğlak, ilişkilerini daha romantik bir seviyeye taşımadan önce güçlü bir arkadaşlık bağı kuracaklardır.

 


Boğa ve Oğlak İlişkisinde Flört Evresi

İlişkinin başından itibaren Boğa ve Oğlak arasında doğal bir uyum olacağını söyleyebiliriz. İş çevresinden veya ortak arkadaşlıklar aracılığıyla tanışabilirler. İkisi de toprak grubu burcu olduğu için iyi geçinecekleri de aşikar. Birbirlerini tanımak için kendilerine zaman verecek ve anlaşabileceklerini bir kez hissettiklerinde bu ömür boyu sürecek!

Oğlak burcu sonsuzluk, uzun ömür gezegeni olarak bilinen Satürn tarafından yönetilirken Boğa, aşk ve ilişki gezegeni Venüs tarafından yönetilmektedir. “Bu ikisini karıştırdığınızda elde ettiğiniz şey kalıcı aşktır.” diyor Monahan. Boğa’nın Oğlak’a hayata daha şehvetle bakma konusunda yardımcı olacağının, Oğlak’ın ise Boğa’ya hırsın ve çalışmanın değerini hatırlatacağının altını çiziyor. “Ayrıca konfor alanlarından çıkma konusunda da birbirlerine yardım ederler.” diye ekliyor. Boğa ve Oğlak birbirlerini dengeler ve geliştirir. Birbirlerinin dünyalarını genişletirler ki bu, takdir edilmesi gereken bir durumdur.

 


Boğa & Oğlak Arkadaşlığı

Boğa ve Oğlak birçok farklı konuda oldukça uyumludur. Bu yüzden bu ikilinin çok iyi iki arkadaş olduklarını görmek şaşırtıcı bir durum değildir. Monahan’a göre, kardinal toprak burcu Oğlak plancı, proaktif bir arkadaş olurken sabit toprak burcu Boğa daha stabildir. Aynı değerleri paylaşan ve hayatın güzelliklerini takdir etmeyi bilen bu ikili seviyeli bir ilişkiye sahip olacak ve ilişkinin başından itibaren birbirlerini çok iyi anlayacaklar.

“Bu iki burç, iyi günde kötü günde birlikte olabilecek bir ikili.” diyor Monahan. “Aralarında herhangi bir güvensizlik yok, birbirlerine karşı sonsuz bir güven duyarlar.”.

 


Boğa ve Oğlak İlişkisinde Görülebilecek Sorunlar

Dikkat edilmesi gereken en büyük sorunlardan biri bu iki burcun inat ve sinirle birbirlerine kafa tutmasıdır. Pinkhasova’ya göre, toprak burçları kışkırtılana kadar geride dururlar fakat sinirlendiklerinde ağızlarından her şey çıkabilir.

“Oğlak’ın liderliği ile Boğa’nın güçlü iradesi arasında bir mücadele olduğunu görmek mümkün.” diyor Pinkhasova. Duygularına dayanan konuşmalar Oğlak ve Boğa burçlarının tercih ettiği, iyi olduğu bir konu değil. Bu yüzden, sağlıklı iletişim üzerinde çalışmak ve ilişkilerinde güven ve derinlik inşa etmek için hissettikleri şeyleri dile getirmek zorunda kalacaklar.

Bu iki burç arasında yaşanabilecek bir başka olası sorun ise heyecan eksikliğidir. Özellikle Oğlak, romantizmden ziyade işe ve pratikliğe önem veren bir burçtur. Baştan çıkarıcı olmayı ve romantik davranmayı zaman kaybı olarak görür. Kendilerine yapılan romantik jestleri takdir etmeyi bilir, sadece kendi yapmaktan hoşlanmaz. Boğa ise zaman zaman romantizme ihtiyaç duyar. Monahan’a göre Boğa burcu kişi bu ilişki boyunca her daim çaba göstermesi gereken taraf olmaktan biraz yorulabilir.

 


Boğa ve Oğlak İyi Bir Eşleşme Midir?

Yukarıda bahsettiğimiz bu potansiyel sorunlara rağmen, bu iki burcun uyumunun oldukça iyi olduğunu söylemeliyiz. Bir ilişkide sizinle aynı değerlere sahip ve size benzeyen bir kişiyle birlikte olmanın verdiği bir güven duygusu vardır. Boğa ve Oğlak, birbirleriyle oldukça istikrarlı ve kalıcı bir ilişkinin tadını çıkaracaklar!


Yazar: Öykü Gönül

 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X