Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Kahve İçilen En Keyifli Beş An

2019 yılında yapılan anketlere göre güne kahveyle başlayanların sayısı günden güne artıyor.

Kahve İçilen En Keyifli Beş An Kahve İçilen En Keyifli Beş An Pinterest


 

Günümüzü geçirmemize yardımcı olan kahveye sonsuz güveni olanlardan mısınız? 2019 yılında yapılan anketlere göre güne kahveyle başlayanların sayısı günden güne artıyor. Daha fazla kahve çekirdeği öğütülüyor, evlerde daha çok kahve yapılıyor hatta en iyisini yapmak için kahve makinelerine ayrılan bütçe oldukça genişliyor.
Bilimsel araştırmaların da ışığında kahve; ortalama daha uzun bir yaşam sağlar, tip 2 diyabetten korur ve Parkinson hastalığı riskinin azalmasını sağlar. Kahve içmenin vurgulanacak daha pek çok faydasının olduğunu da hatırlatalım. Şunu da belirtelim ki; içilen kahvenin faydaları zaman dilimine göre farklılık göstermekte.
Peki, hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan kahveyi günün en çok hangi zaman diliminde tüketiyoruz?
Kahveye ihtiyaç duyduğumuz ve bulunduğu zamanı keyiflendiren o anlara geçmeden önce uzmanların önerdiği saat dilimleri ise şöyle;
 
Günün İlk Kahvesini Saat Kaçta İçmeli?
Kişiden kişiye değişmesiyle birlikte, stres hormonu olan kortizol sabahları artarak hareket etmeye başlar ve uzmanlar uyanır uyanmaz kahve içmeyi ideal bir zaman olarak nitelendirmemekte. Mesela sabah 6: 30’da uyananlar, ilk kortizol penceresinin kapanmasından sonra kahve tüketebilir. Bu da kabaca 9: 30-11: 30 arasına denk gelmekte. Sabahın ortasındaki veya öğleden sonraki kahve muhtemelen en iyi zaman dilimi. Çünkü bu anlar; kortizol seviyesinin en düşük olduğu ve gerçekten uyarıcı etkisinin ortaya çıktığı zamanlar.
 
Kahve İçilen En Keyifli Beş An
Gelelim kahve içme konusunda kuralları kendimizin yazdığı o anlara. İşte içtiğimiz an keyiflendiğimiz ya da keyifli olduğumuz için kahve içtiğimiz o zaman dilimleri.
 
Sabah Kahvesi

 

 
Sabah kahvesi; günün doğuşuna sevinme sebeplerinden biri belki de. Özellikle de evdeki kahve makinenizle yaşadığınız bir sabah ritüeli sonucu o ilk yudumu alıyorsanız… Çekirdeği öğüttünüz, makineye yerleştirdiniz ve o mis gibi taze kahve kokusuyla buluştunuz. Gününü güzelleştirmek için kahvesini evde içip dışarı çıkmayı tercih edenler veya termosa koyup keyif yapacağı anı bekleyenler. Hepimiz aynı gemideyiz!
 
Yalnızlık Kahvesi
 

🧡Faux Boom Friday 🧡☕️

235.7k Likes, 4 Comments - Julia Roberts (@juliaroberts) on Instagram: "🧡Faux Boom Friday 🧡☕️"


 

Elbette ki bu başlık da keyif anlarından. Günün karmaşasından uzak, evde ya da dışarıda sakin bir köşede biraz enerji toplamak için tercih edilen o an ve yalnız içilen kahve. Eğer kahvenizi evde kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız, belki yeni tatlar denemek için de en doğru zamandır. Mesela daha önce denemediyseniz ufak bir tarçın eklemesi yapmaya ne dersiniz? Arka fonda da keşfetten karşınıza çıkacak bir şarkı olsun mu?
 
Yorgunluk Kahvesi
 
 
Bu duyguyu bilirsiniz. Zihnen ya da bedenen yorgun hissettiğiniz o an size neyin iyi geleceğini kesinlikle çok iyi biliyorsunuz, değil mi? Önden kokusunun geldiği peşinden de koca bir kupada size eşlik etmeye hazırlanan kahveye merhaba diyebilirsiniz. Bir de izlemek için listenize eklediğiniz o filmlerden birini açınca işler tam yolunda gidiyordur işte.
 
Arkadaşlarla İçilen Kahve

 
 

Bu an zaten başlı başına keyif vermeye yetiyor ama bir de kahve buluşmasına dönüştüyse gün, damakta unutulmaz tatlar kalacak belli ki. Bir masa etrafına toplanıp, konuşulacak konuları masaya yatırmak ve tabii aynı zamanda masanın ruhunu da oluşturacak kahvelere yer açmak. İkinci bardak kahveye ilk kim geçecek bakalım.
 
Ya da Sadece Kahve İçmeyi Düşünmek
 
 

Çünkü bazen kahve içme hayali bile kurmak o anı güzelleştirmeye yetiyor. Kafanızda ona ayıracağınız bir zaman dilimi belirleyip, sonrasında da geri sayımı başlatmak. O arada ne içeceğinizi planlamak ve keyif duygusunu beşle çarpmak. Galiba biz en çok bu gruba aitiz.
 
Peki tüm bu kahve keyifli anları daha da anlamlandırmak için kendi mutfağınızın baristası olmaya ne dersiniz? Kulağa hoş geldiğini düşünüyoruz ve favori kahve makinesi markamızı sizinle paylaşıyoruz; Siemens tam otomatik kahve makineleri .
 
 

Siemens tam otomatik kahve makineleri kesinlikle bir kahve makinesinden çok daha fazlası. Gerçek kahve tutkunları için mükemmel kahvenin kolay yolu da diyebiliriz.
 
Kafede yapılmış gibi hazırlama imkanı sunan Siemens tam otomatik kahve makinelerini keşfetmeye hazır mısınız?
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X