Kırılan Far Paleti veya Pudranızı Evde Nasıl Tamir Edebilirsiniz

Parçalanan far paletleri veya pudraları evde nasıl tamir edebilirsiniz? Detaylar yazımızda!

Kırılan Far Paleti veya Pudranızı Evde Nasıl Tamir Edebilirsiniz Kırılan Far Paleti veya Pudranızı Evde Nasıl Tamir Edebilirsiniz  Pinterest


 

Ani bir hareket ve bitti! Favori far paletiniz artık paramparça. Dürüst olalım, başımıza oldukça fazla gelen bu sorun günümüzün geri kalanında olan enerjimizi çok etkiliyor. Peki favori paletlerinizi ve pudralarınızı kırıldığı için çöpe atmadan nasıl tamir edebilirsiniz? Cevap çok basit; alkol içeren herhangi bir ürün! 
 
Alkollü ürün ile kırılan toz paletinizi tamir ederken gerekli olan şeyler; %70 oranında alkol, kaşık, peçete ve kaşık.
  • İlk olarak, kırılmış toz paletinizi küçük kırıntılar haline gelene kadar öğütün. Öğütme işlemi sırasında çok toz olacağı için yere poşet sermeyi unutmayın.
  • 1-1.5 yemek kaşığı alkol ekleyin. Ezilmiş tozun içine alkol ekledikten sonra iyice karıştırın. Pudra veya farınızın tozunun yapısını bozmamak için tozu alkole boğmamanız önemli. Macuna yakın bir kıvam elde ettiğinizde karıştırmayı bırakabilirsiniz.
  • Keskin olmayan bir aletle tozun yüzeyini düzeltin, üzerinde topak kalmamasına dikkat edin. Yerine sabitlemek için ise düz bir aletle hafif bir şekilde bastırmanız yeterli.
 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X