Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Kırışıklıklarla Vedalaşma Vakti Geldi

Kırışıklıklara karşı mücadelenin yolu bakımdan ve cildi doğru nemlendirmeden geçiyor.

Kırışıklıklarla Vedalaşma Vakti Geldi Kırışıklıklarla Vedalaşma Vakti Geldi Pinterest

 

 

  İlerleyen yaşlarla birlikte hücrelerimiz, dokularımız ve organlarımızda değişmeye başlar. Bu değişikliklerle birlikte ortaya çıkan yaşlanma da cildimizde kendini kırışıklıklar olarak gösterir. Cildin kolajen üretimi zamanla azalır, cildi destekleyen lifler ve kaslar zayıflamaya başlar. Ancak kırışıklıkların oluşumunun nedenleri bunlarla sınırlanamaz. Çünkü bazen genç yaştaki ciltlerde de kırışıklıklar, ince çizgiler ortaya çıkar ve olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olur.
 
  Doğru bakımın ve nemlendirmenin yapılmadığı ciltlerde yanlış beslenme, yetersiz su tüketimi, sigara, stres, zorlu şehir ve iş hayatının da etkisiyle belirli bir yaşın ardından kırışıklıklar daha fazla görülür. Eskiden minimum özenle bile mükemmel görünen cildimiz farklılaşmaya, pırıltısını yitirmeye başlar. Her geçen yıl daha da hassaslaşan cildimizi sağlıklı tutmak için artık yeni bakım uygulamalarının vakti gelmiştir. İşte tam bu anda doğru nemlendirilmiş ciltler kırışıklıkların önlenmesi için önemli bir çıkış noktasıdır. İsveç menşeili güzellik teknolojisi markası FOREO kırışıklıklara ‘’Hoşça kal’’ demenizi sağlayacak güzellik öneriler sunuyor.
 
Cildinizi Doğru Nemlendirin      
Düzenli ve doğru ürünle nemlendirme, cilt bakımının altın kurallarından biridir. Cildinizin genç görünümünü, ışıl ışıl oluşunu ve sağlığını korumasını sağlayan nemlendirmenin en önemli adımı ise doğru bir nemlendirici tercih etmekten geçer. Cilt tipinize en uygun ürünü bulduktan sonra, nem dengesini korumak için günde iki kez uygulayın. Ayrıca, bakım kadar önemli olan bir nokta daha var: Su... Cildinizin nemini koruması için günde en az 2.5 litre su tüketmeyi unutmayın!
 
Stresten Uzak Durun
Ruh halinizdeki dalgalanmalar, iş ve özel hayatınızda yaşadığınız stres ve motivasyonunuzdaki çalkalanmalar cildinize de yansır. Günün ortasında kısa bir sürede olsa dinlenmek, örneğin meditasyon yaparak düşüncelerden uzaklaşmak rahatlamanıza ve ruhsal dengenizi korumaya yardımcı olur. Stresten uzak kalmak cildinize yapacağınız bakım kadar önemlidir. Kırışıksız, genç ve parlak görünen bir cilde sahip olmak için olabildiğince stresten uzak durmaya çalışın.
 
Kırışıklıkları, Doğru Ürünlerle Önleyin
Yaşlanma etkileriyle mücadelenin en iyi yollarından biri de cildinizin tamamen temizlenmiş olduğundan emin olmaktır. Yeni güzellik teknolojileri, etkin ve uygun maliyetli bir şekilde cildinizi temizlemenize ve kırışıklıklarla mücadele etmenize yardımcı olur. Klinik olarak elle yapılan temizliğe göre LUNA 2’nin cildi temizlemede %99.5 daha etkili olduğu kanıtlanmıştır, T-Sonic™ titreşimleri gözeneklerin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.
 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X