Konumuz Survivor: Merceğimizde Yarışmacılar ve En Güçlü Özellikleri Var

9 Ocak’ta başlayan yarışma bu sezon Ünlüler – Gönüllüler takımları arasında gerçekleşiyor.

Konumuz Survivor: Merceğimizde Yarışmacılar ve En Güçlü Özellikleri Var Konumuz Survivor: Merceğimizde Yarışmacılar ve En Güçlü Özellikleri Var Pinterest


 

Survivor 2021 başladı! Merakla beklenen yarışmanın bu sezon kadrosu Ünlüler – Gönüllüler takımlarından oluşuyor. TV8 ekranlarında yayınlanan toplamda 22 oyuncusu olan Survivor’ın kadrosu ise şu şekilde:
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımı
 • Batuhan Karacakaya
 • Cemal Hünal
 • Öykü Çelik
 • İsmail Balaban
 • Merve Aydın
 • Hayrettin Karaoğuz
 • Barış Özbek
 • Melis Sezer
 • Çağrı Atakan
 • Meryem Kasap
 • İlayda Şeker*
 • Sergen Bayar
 • Bahar Sevis
 
*İlayda Şeker yarışmaya Gönüllüler takımında başlamıştı ancak takımların eşitlenmesi adına Ünlüler takımına geçiş yaptı.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımı
 • Emin Günenç
 • Sancakay Ilım Morgül
 • Hanzade Ofluoğlu
 • Yunus Emre Karabacak
 • Yiğit Poyraz
 • Steven Salam
 • Aleyna Kalaycıoğlu
 • Uğurtan Dora
 • Reşat Hacıahmetoğlu
 • Ayşe Yüksel
 • Sena Özdemir*
 
Survivor 2021 Gönüllüler takımından Sena Özdemir beşinci günde gerçekleşen birinci elemede adaya veda etti.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Cemal Hünal Kimdir?
Doğum Tarihi: 2 Ekim 1976
Burcu: Terazi
İddiası: “Köpek balıkları, zehirli vatozlar, bolca yılan, iguanalar, tarantulalar, kocaman ıssız bir ada… Tam bana göre!”
 


Cemal Hünal’ın oyunculuk kariyerine zaten neredeyse hepimiz hakimiz. Bu yüzden ondan bahsederken yarışma için önemli olabileceğini düşündüğümüz birkaç bilgiyi sizinle paylaşmak istiyoruz: Yıldızın, Saint Benoit Fransız Lisesi'nde iki yıl okuduktan sonra yaşadığı disiplin sorunu nedeniyle ailesi tarafından İskoçya Gordonstoun International Summer School'a gönderildiğini biliyor muydunuz? Bunun yanı sıra Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisindeki Murat rolü için Polonyalı hocalardan Osmanlı tekniğine dayalı dövüş eğitimi almış olması da açıkçası bizi oldukça etkiledi.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Cemal Hünal’ı Adada Neler Bekliyor?
Her sezonu severek takip edilen Survivor’ın yeni sezonu radarımızdayken biz de tahminlerimizi yarışmacıların burçlarını baz alarak yapmak istedik.
 
Terazi burçları genel olarak yaptıkları her şeyde birinci olmayı ister. Akım belirleyicidirler, arkadaş ortamındaki neredeyse her organizasyon onlardan sorulur. Terazi burcu insanları barışçıl ve adildir. Yalnız kalmaktan nefret ederler. Yanlarında kendileri için bir ayna görevi görecek birilerinin olmasını isterler. Bu bireylerin en çok hoşuna giden şey denge ve simetridir; her daim adalet ve eşitlik peşindedirler. Bu yüzden bizce Cemal Hünal tüm yarışlarda rakiplerine oldukça adil, saygılı ve kibar yaklaşacak. Öte yandan çatışmadan kaçmak için neredeyse her şeyi yaparak mümkün olan her yerde barışı sürdürmeye çalışan Terazi burçları elbette buna üç maymunu oynar.
Buna göre diyebiliriz ki Cemal Hünal, adada adaletin simgesi olabileceği gibi kimi zaman sorumluluk almaktan kaçınabilir.
Takım sporlarında başarılı olan Terazi burçlarının anatomisi böbrekleri bel bölgesini, sırtı ve omurgayı simgeler. Bu da demek oluyor ki Cemal Hünal’ın sağlığını koruması için adada sırt bölgesine dikkat etmesi ve kaslarını zorlamaması gerekiyor.  
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Batuhan Karacakaya Kimdir?
Doğum Tarihi: 5 Şubat 1997
Burcu: Kova
İddiası: “Benim çocukluğumu biliyor olabilirsiniz ya da beni bir yerlerde savaşırken görmüş de olabilirsiniz. Ama şimdi Batuhan’ı izleyeceksiniz. Benim savaşımı göreceksiniz. Survivor 2021, bekle beni!”
 


İstanbul’da doğan Karacakaya bildiğimiz birçok yapımda rol aldı. Aşk-ı Memnu dizisi ile tanınan genç yıldız iki sezon boyunca oynadığı bu dizide Batuhan Karacakaya, Ziyagil Ailesinin küçük oğlu Bülent Ziyagil karakterini canlandırdı. Ardından Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Mert Karakterine hayat veren Batuhan Karacakaya çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı. Aşk Tesadüfleri Sever filminde Mehmet Günsür 'ün çocukluğunu canlandırdıktan sonra ekranlardan bir süre uzak kalan genç oyuncu Batuhan Karacakaya son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Engin Altan Düzyatan'ın canlandırdığı Ertuğrul karakterinin kardeşi Dündar olarak karşımızdaydı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Batuhan Karacakaya’yı Adada Neler Bekliyor?
Kova burcu olan Batuhan Karacakaya’nın burcunu göz önünde bulundurduğumuzda ortaya şöyle bir tablo çıkıyor: Ele avuca gelmeyen Kova burçları bildiğiniz gibi kah orada, kah buradadır. Eğlenceye çok düşkün olan bu burç içinde bulunduğu koşullardan kolayca sıkılabilir. Kova burcu insanlarının hızına yetişmek hiç kolay değildir. Tükenmeyen enerjileriyle hep koştururlar. Eğlenceli yapıya sahip olan Kovalar daha çok hareketli sporlara yatkın oldukları için bizce Batuhan Karacakaya yarışmalarda formuyla dikkat çekecek.
Kova burcu olumsuz yönleri arasında sayabileceğimiz bir özellik kesinlikle bu burcun özelliklerini taşıyan kişilerin karakteristik olarak isyankar olmasıdır. Kova burçlarının kurallara ve gelenekselliğe karşı duruşu zaten herkes tarafından bilinir. Kova burçları her daim isyana meyillidir. Bu anlamda Batuhan Karacakaya yarışmada burcunun özelliklerini %100 yansıtacak mı elbette yaşayıp göreceğiz ama bizce genç yıldız yaşanan polemikler ve gerginliklerin odak noktasında yer alabilir.
 
Kova burçlarının zaman zaman kibirli, kaba ve patavatsız olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Entelektüel yapıları onları kibirli birine dönüştürebilir. Mantık insanı oldukları için kendileriyle veya başkalarıyla ilgili herhangi bir şeyi dobra dobra söyleyebilirler. Duygusal konularda empati kuramadıkları için bu davranışlarının kırıcı olduğunu fark etmeyebilirler. Başka insanların kibirli, kaba veya patavatsızlık olarak adlandırabileceği davranışlar onlar için gayet normaldir. Yani, Kova burçlarının içinde her zaman bir deli vardır ve ne yapacağını pek kestiremeyebilirsiniz. Ne diyebiliriz ki? Sakin olmaya çalış Batuhan!
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Öykü Çelik Kimdir?
Doğum Tarihi: 13 Temmuz 1987
Burcu: Yengeç
İddiası: “Kazanmak ve sonuna kadar mücadele etmek için Survivor’a gidiyorum.”
 


Aslen Trabzonlu olan yıldızın babası futbol antrenörü olduğu için sporla iç içe bir çocukluk geçirdiğini söyleyebiliriz. Buz pateni, futbol, kayak, roller skate gibi spor dallarındaki geçmişini göz önünde bulundurursak yıldızın oyunlarda göstereceği performans da iddialı olacaktır.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Öykü Çelik’i Adada Neler Bekliyor?
Yengeç burcu yeniliklere çok da açık olmayan bir burç olduğu için Öykü Çelik ilk haftalarda adaya alışmakta zorluk çekebilir diye düşünüyoruz. Burcun inatçı yapısı onu oyunlarda iddialı kılabilir fakat karamsarlığa yatkın ruh hali yüzünden yıldızın morali kolayca bozulabilir ve motivasyonu düşebilir. Yengeçler’in en belirgin özelliği duygusal olmalarıdır bu anlamda kolay anlaşılabilen burçlar arasında değillerdir. Kendileri çok hassas olduğu için karşı taraftan da aynı davranışı beklerler ve beklenti içinde oldukları için sorun yaşarlar. Yengen burçları sorumluluk sahibi oldukları için bu özellikleri onların işlerinde de başarılı olmalarını sağlar ve bu onlar için bir güçtür. Ayrıca yengeç burçları çok sabırlıdırlar. Grup sporlarında hırs ve rekabet seven Yengeç burçları su sporlarında oldukça başarılı olurlar, bu anlamda Öykü Çelik içeriğinde yüzme ya da kano gibi faaliyetler barındıran oyunlarda performansıyla öne çıkabilir.
Bakalım Öykü Çelik burcunun özelliklerini ne kadar taşıyor? Alıştığı konforu özlediği için duygusal olarak yıpranıp adaya erkenden veda edecek mi? İzleyip göreceğiz.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan İsmail Balaban Kimdir?
Doğum Tarihi: 3 Eylül 1987
Burcu: Başak
İddiası: “Er meydanlarında Sarı Fırtına’ydım, Survivor’a Kasırga olmaya gidiyorum.”
 


Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi İsmail Balaban, 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlık ünvanını kazandı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde İsmail Balaban’ı Adada Neler Bekliyor?
Başpehlivan’ın burcunu düşünerek tahmin yürütmemize gerek var mı gerçekten, emin değiliz. Fakat şöyle bir genel değerlendirme yapacak olursak sporcu kişiliği ve formuyla birçok güç oyununu kazanacağını düşündüğümüz İsmail Balaban, bir Başak burcu erkeği. Aslına bakarsanız bizce bu durum da burcunun bir etkisi olabilir. Çünkü Başak burcu sağlıklı ve fit vücudun temsilcisidir.  Çalışkan ve pratik Başak burçlarının en güçlü özellikleri titiz, dakik ve yüksek gözlem yeteneğine sahip olmalarıdır. Bu anlamda iyi bir stratejiyle İsmail Balaban’ın adada ses getiren başarılara imza atacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda bu titizlik Başak burçlarında strese bağlı karın ağrıları ve bağırsak problemleri yaratabilir. Böyle bir durum İsmail Balaban’ın adadaki performansını oldukça kötü etkileyecektir. Diğer yandan detaylara çok takılan Başak burçları bu anlamda zaman kaybetmeye eğilimli oldukları için bizce Başpehlivan’ın kuruntuları bir kenara bırakıp gözlerini dört açması lazım.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Merve Aydın Kimdir?
Doğum Tarihi: 10 Mart 1994
Burcu: Balık
İddiası: “Potanın Perisi oldum, şimdi Survivor’ın en iyisi olma vakti!”
 


Milli Basketbolcu olan Merve Aydın, Mersin Büyükşehir Belediyespor altyapısından yetişerek bugün İspanya birinci liginde C.B Al-Qázeres forması giyiyior.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Merve Aydın’ı Adada Neler Bekliyor?
Balık burcu olumsuz yönleri arasında belki de en yaygın olarak bilinen özelliği yani kırılgan olması yer alır. Balık burcu bazı olaylara gereğinden fazla alınganlık gösterebilir. Bu anlamda Merve Aydın adada gerçekleşen kavgalarda oldukça yıpranabilir ve motivasyonunu kaybedebilir. Burcun diğer bir olmusuz özelliği disiplin duygusunun biraz düşük olması olarak belirtilse de gördüğümüz kadarıyla başarılı Milli sporcumuz kişisel özveri ve çabasıyla bu durumun üstesinden gelmiş! Balık burcunun olaylarda tarafsız kalamadığını düşünürsek, Merve Aydın’ın adadaki gruplaşmalara dahil olma ihtimalinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Balıklar suyu çok sevdikleri için su sporlarında oldukça başarılı olurlar. Bu anlamda Merve, içinde yüzme veya kürek çekme gibi faaliyetler olan yarışlarda başarılı olacaktır. Kulağa garip gelse de Balık burçları balık tutma konusunda doğal bir yeteneğe sahip oldukları için Milli sporcumuz adadaki açlık şartlarından en az etkilenecek kişilerden biri olabilir.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Hayrettin Karaoğuz Kimdir?
Doğum Tarihi: 1 Ocak 1984
Burcu: Oğlak
İddiası: “Siz Hayrettin yazıp göndereceksiniz, ben Hayrettin’i kalbinize yazacağım.”
 


Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olan Hayrettin Karaoğuz birçok tiyatro oyununda yer aldı. 2013 yılının Eylül ayında, hem Los Angeles YouTube stüdyolarında çalışmalar yapmak ve oradaki meslektaşlarını incelemek hem de kendisini geliştirip sevenlerine daha fazlasını sunabilmek için Los Angeles’a taşınan Hayrettin, Mayıs 2014’te Türkiye’ye döndü.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Hayrettin Karaoğuz’u Adada Neler Bekliyor?
İnatçı ve rekabetçi Oğlak burcunun en belirgin özelliklerinden biri dayanıklılık olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı isimlerini taşıdıkları oğlaklar kadar inatçı olmaları ve disiplinli yapıları sayesinde Oğlak burçları ağırlık içeren spor faaliyetlerinde başarılı olmaya oldukça yatkın. Başkalarıyla yarıştıkları ya da takım halinde mücadele ettikleri faaliyetlerde kaybettikleri zaman kolayca motivasyonu düşen Oğlaklar bu mağlubiyetten kolayca etkilenip motivasyonlarını kaybedebilirler. Bu anlamda Hayrettin’in adada geçirdiği günlerde yarışlara duygusal yaklaşmayıp, oyunu kazanmaya odaklanması lazım.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Barış Özbek Kimdir?
Doğum Tarihi: 4 Eylül 1986
Burcu: Başak
İddiası: “Galatasaray’da şampiyon oldum. Sıra, Survivor’da!”
 


Almanya’da dünyaya gelen Barış Özbek, futbola BG Schwerin altyapısında başladı. 2003-2004 senelerinde Tus Hordel’de forma giydikten sonra 2005 yılında Rot-Weiss Essen’e transfer olan futbolcu, 2007-2008 sezonunda Serkan Çalık ile birlikte Galatasaray’a imza attı. Sarı kırmızılıların uzun süre değişmez isimlerinden Barış Özbek, 2011-2012'de Trabzonspor'a transfer oldu. Ancak daha forma giyemeden Almanya'da kendi kendine yaptığı antrenmanda sağ diz iç çapraz bağlarını kopardı ve maalesef altı ay sahalardan uzak kaldı. Sakatlığının ardındansa Union Berlin’e transfer oldu. Son olarak 2019 yılında Karagümrük'e imza atıp 2020 yılında da ayrılarak futbol hayatını noktaladı. Sporcu kariyeri boyunca 353 maça çıkarak 20 gol attı ve 28 asist yaptı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Barış Özbek’i Adada Neler Bekliyor?
Barış Özbek de İsmail Balaban gibi bir Başak burcu erkeği. Ünlüler takımı iki tane Başak burcu erkeğine sahip olduğu için aslında oldukça avantajlı. Bizce bu özellik takımın daha dikkatli yarışacağına ve güçlü stratejiler ortaya koyacağına işaret ediyor.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Melis Sezer Kimdir?
Doğum Tarihi: 2 Haziran 1993
Burcu: İkizler
İddiası: “Bugüne kadar kortlarda birçok ilke imza attım. Şimdi kendimi Survivor’da gösterme zamanı!”
 


İzmir doğumlu Milli Tenisçi Melis Sezer, Enka Spor Kulübü’nün bir oyuncusu. Milli sporcumuz 2010 senesinde Avustralya Açık Grand Slam Gen��ler Turnuvası'na ana tablodan katılmaya hak kazanan ilk Türk tenisçi oldu.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Melis Sezer’i Adada Neler Bekliyor?
Çok yönlü ve enerjik yapısıyla dikkat çeken İkizler burcu bir ortama girdiğinde gülümsemesi, mutlu tavırları ve cana yakın karakteriyle göze çarpıyor. Ancak bu burcun doğasında hiçbirimizin inkar edemediği bir maymun iştahlılık da var. Bizce İkizler burcu Melis Sezer adada hem sosyalleşebildiği hem de eğlenebildiği takım oyunlarında başarısıyla dikkat çekebilir. Sağlam fiziksel yapısıyla İkizler burcu kadını dayanıklılık gerektiren yarışların da aranan yüzü haline gelebilir.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Çağrı Atakan Kimdir?
Doğum Tarihi: 1981
İddiası: “Biraz sinirli biri miyim? Yoksa eğlenceli biri mi? Ya da kazanmak için ölen biri miyim? Bakalım, birlikte göreceğiz, nasıl biriyim!”


 
Lisan eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Çağrı Atakan bugüne kadar Çukur, Şahin Tepesi ve Arka Sıradakiler dizilerinde rol aldı. Atakan aynı zamanda tiyatro ile de yakından ilgileniyor.
Doğum gününü net olarak bilmediğimiz Çağrı Atakan’ın burcunu tahmin edecek olursak eğer bizde kesinlikle bir Aslan erkeği!
İlerleyen günlerde tahminimizin doğru çıkıp çıkmadığını hep birlikte göreceğiz.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Meryem Kasap Kimdir?
Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1992
Burcu: Boğa
İddiası: “Survivor’a geri döndüm! Yarım kalan bir hesabım vardı, onu kapatmaya geliyorum!”
 


Lise yıllarında iki sene hentbol oynadıktan sonra sırıkla yüksek atlama branşıyla atletizme yönelen Meryem Kasap maalesef yaklaşık üç senenin ardından bir sakatlık geçirdi ve 400 metre branşına geçmek zorunda kaldı. 400 metrede bir yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı ve Milli Takım’a seçildi. Milli sporcumuz Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı.
Survivor 2020 ana kadrosunda yer alan Meryem Kasap yaşadığı sakatlık sonrasında yarışmaya veda etmek zorunda kaldı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Meryem Kasap’ı Adada Neler Bekliyor?
Doğa denilince akla gelen ilk burç Boğalar için uçsuz bucaksız ormanlar, denizler, yeşilin ve mavinin göz alıcı tonları olmazsa olmazdır. Bu anlamda Meryem Kasap ada hayatına diğer yarışmacılardan kısmen daha kolay bir şekilde ve daha kısa bir sürede uyum sağlayabilir. Uzun soluklu sporlarda başarı gösteren Boğa burçlarını düşündüğümüzde Meryem Kasap bizce dayanıklılığı, kararlılığı ve kas gücüyle birçok oyunun aranan ismi haline gelecek.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan İlayda Şeker Kimdir?
Doğum Tarihi: 1994
İddiası: “İnsülinlerinizi hazırlayın, şekerinizi yükseltmeye geliyorum.”
 


Gönüllüler takımı yarışmacılarından Ünlüler takımına geçen İlayda Şeker eleme potasına giden ilk isimdi. Sakarya Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul’a taşınan İlayda Şeker’in doğum tarihini net olarak bilmiyoruz. Fakat tahmin etmemiz gerekirse bizce İlayda’nın burcu Terazi.
 
Survivor 2021 Ünlüler Takımında Yarışan Sergen Bayar Kimdir?
Doğum Tarihi: 26 Eylül 1998
Burcu: Terazi
 


Survivor 2021’in yeni yarışmacısı Sergen Bayar tenis, crossfit, kite surf, street workout, artistik cimnastik, free running gibi birçok spor dalıyla ilgileniyor ve iyi derecede yüzme biliyor. Sekiz sene amatör olarak tenis oynayan yarışmacı geçen bölümde Acun Ilıcalı’dan, “Sergen’in enteresan bir parkur hızı var. Müthiş bir hız. Sergen Survivor tarihine geçti!” yorumunu aldı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Sergen Bayar’ı Adada Neler Bekliyor?
Cemal Hünal gibi Terazi burcu olan Sergen Bayar, taşıdığı takım ruhuyla yarışmada dikkat çekecek gibi görünüyor.
 
Survivor 2021’in Yedek Yarışmacısı Bahar Sevis Kimdir?
Doğum Tarihi: 18 Ocak 1990
Burcu: Oğlak
 


Kıbrıslı spor eğitmeni ve oyuncu Bahar Sevis, 18 Ocak Pazartesi günkü bölümde yedeklerden yarışmaya katıldı.
Hayrettin gibi Oğlak burcu olan 31 yaşındaki Sevis, inatçı ve rekabetçi karakteriyle yarışmada dikkat çekeceğe benziyor. Fiziksel yapısı itibariyle dayanıklı olan Oğlak burcu kadını Bahar Sevis, disipliniyle oyunlarda başarılı olmayı hedefliyor.
 
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Emin Günenç Kimdir?
Doğum Tarihi: 23 Temmuz 1994
Burcu: Aslan
İddiası: “Şampiyonluğa açılan kapının anahtarı olmak istiyorum. Bekle beni Survivor!”
 


Sekiz yaşında futbol oynamaya başlayan Emin Günenç 18 yaşında geçirdiği sakatlık dolayısıyla futbolu bırakmış. Marmara Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nü bitirdikten sonra oyunculuk eğitimleri alan Emin, en son Kanal D’de yayınlanan Bir Annenin Günahı adlı dizide karşımıza çıktı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Emin Günenç’i Adada Neler Bekliyor?
Güçlü sporların burcu Aslan, hepimizin bildiği gibi engel tanımayan hırsıyla başarıyı yakalamayı kendisine hedef edinmiş burçlardan. Emin Günenç de sahip olduğu dayanıklılık ve gücüyle oyunlarda dikkat çekebilir. Aslan burcunun ellerini çok iyi kullanabilmesi muhtemelen belli oyunlarda Emin’in öne çıkmasına yardımcı olacak. Açık hava sporlarını seven Aslan burcu için bizce Survivor’dan daha iyi bir ortam olamaz!
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Sancakay Ilım Morgül Kimdir?
Doğum Tarihi: 30 Ocak 1997
Burcu: Kova
İddiası: “Bir kadın nasıl şampiyon olur onu göstereceğim, aynı zamanda o kadın bir de futbolcu.”
 


Teknik Direktör Ünal Karaman’ın yeğeni Sancakay Ilım Morgül, sporcu kimliğiyle tanınıyor. Spor hayatına ritmik jimnastikle adım atan Sancakay, İzmir’de lisede okurken futbol kariyerine başladı. Lise son sınıfta Rizespor’a transferi gerçekleştirilen Morgül, öğrenimini de bu şehirde tamamladı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Sancakay Ilım Morgül Adada Neler Bekliyor?
Gönüllüler takımının bir üyesi olan Sancakay, Ünlüler takımındaki Batuhan Karacakaya gibi Kova burcu. Tükenmeyen enerjisiyle hız gerektiren oyunlarda öne çıkacağını düşündüğümüz Sancakay’ın performansını nasıl koruyacağını merak ediyoruz.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Hanzade Ofluoğlu Kimdir?
Doğum Tarihi: 1988
İddiası: “Yıllar önce sundum, bu sene yarışıyorum. Aradaki farkı siz de göreceksiniz.
 


Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Hanzade Ofluoğlu, ilk kez Var Mısın Yok Musun yarışmasıyla ekrandaydı. Yarışmanın ardından Acun Ilıcalı’nın asistanı olarak çalışmaya başlayan Ofluoğlu, Acun Medya tarafından hazırlanan Yok Böyle Dans programının sunuculuğunu üstlendi. Ardından Survivor ve O Ses Türkiye programlarında da sunuculuk yaptı.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Yunus Emre Karabacak Kimdir?
Doğum Tarihi: 11 Şubat 1990
Burcu: Kova
İddiası: “Babam Reşit Karabacak! Şampiyon, Survivor’a seni en iyi şekilde temsil etmeye gidiyorum.
 


Neredeyse 20 senedir güreş yaptığını belirten Yunus Emre Karabacak’ın Kırkpınar’da üç adet derecesi var. 2015 yılında üniversiteler arası Türkiye Şampiyonluğu kazanan Karabacak, Bursa Osmangazi Spor Kulübü’nde spor hayatına devam ediyor.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Yunus Emre Karabacak’ı Adada Neler Bekliyor?
Başpehlivan İsmail Balaban’ı hatırlatan mesleğiyle Yunus Emre Karabacak bizce Kova burcunun özelliklerini neredeyse tamamen taşıyor. Karakteristik olarak asi olan Karabacak, tükenmeyen enerjisiyle Survivor’da ses getireceğe benziyor.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Yiğit Poyraz Kimdir?
Doğum Tarihi: 26 Aralık 1994
Burcu: Oğlak
İddiası: “Sıkı durun! Bu sene Dominik’te Poyraz çok sert esecek!”
 


Robert Koleji’nden mezun olan Yiğit Poyraz eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’yle devam etti. Sekiz yaşından beri basketbol oynayan yarışmacı, yaklaşık iki senedir İtalyan ve Amerikan markalar ağırlıklı olmak üzere tekstil mümessilliği yapıyor.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Yiğit Poyraz’ı Adada Neler Bekliyor?
Oğlaklar, Satürn’ün etkilerini hissettikleri için oldukça dayanıklıdırlar. Oğlak erkeği Yiğit’in Survivor 2021’deki hız gerektiren oyunlarda ciddi başarılar yakalayacağını düşünüyoruz.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Steven Salam Kimdir?
İddiası: “Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok. Tek hedefim var ona ulaşmaya gidiyorum. Wakanda Forever!”
 


Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden 2011’de Türkiye’ye gelen Steven Salam lise ve üniversite eğitimini burada tamamladı. Süper Amatör Lig ekiplerinden İzmir Karayollarıspor'da forma giyen yarışmacı geçen sene şampiyonluk coşkusunu yaşadı. Survivor’a uzun süredir başvuru yaptığını belirten Steven Salam'ın en büyük hayali elbette şampiyon olmak.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Aleyna Kalaycıoğlu Kimdir?
Doğum Tarihi: 1998
İddiası: “Peşinden gidecek cesaretim vardı, gerçekleştirdiğim hayallerimi Survivor’la taçlandırmaya geliyorum.”
 


Amerika’da Uçak Mühendisliği okuyan Survivor yarışmacısı Aleyna Kalaycıoğlu yaklaşık on senedir voleybol oynuyor. Bu anlamda reklekslerinin güçlü olduğunu düşündüğümüz yarışmacı bizce denge ve hız oyunlarında ödül sahibi olabilir.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Uğurtan Dora Kimdir?
Doğum Tarihi: 7 Kasım 1984
Burcu: Akrep
İddiası: “Buraya size en büyük hikayemi anlatmaya geldim. Benim hikayem, ben bitti demeden bitmez.”
 


İstanbul doğumlu yarışmacı Saint Benoit Fransız Lisesi’nin ortaokul bölümünden mezun olduktan sonra Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nde okudu. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanan Dora, su topu, kürek, basketbol ve fitness gibi spor dallarıyla yakından ilgileniyor. ENKA – TOFAŞ - Beykozspor’da lisanslı olarak basketbol oynayan Uğurtan Dora, Fas, Cezayir, Tunus ve İran’da IMMİB Ticaret Heyeti ve Bakanlar Kurulu adına tercümanlık yaptı. 2013-2018 yılları arasında Yves Rocher’de yöneticilik görevini üstlenen Uğurtan Dora, 2000 yılından bu yana 50’dan fazla reklamda rol aldı.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Uğurtan Dora’yı Adada Neler Bekliyor?
Sonunda Akrep burcu bir yarışmacı! Rekabeti seven Akrep erkeği Uğurtan Dora, mücadeleci, güçlü ve yılmaz kişiliğini Survivor’da açığa çıkaracak mı dersiniz? Hırs ve azmin sembolü olan Akrep burçları için ilgileneceği spor dalının, rekabet ve adrenalinin tavan yaptığı bir spor dalı olması şaşırtıcı değil elbette. Rekabetin üst seviyede olduğu boks, atletizm veya dağcılık sporları, Akrep burçlarını fazlasıyla tatmin eder. Akrep’in kapana kısıldığında kendini soktuğunu duymuş muydunuz? Akrep burcu, hırsı, azmi ve rekabetçi yapısı gereği her zaman birinci olmak ister. Yarışacak kimseyi bulamazsa kendisiyle yarışır. Pes ettiğini düşündüğünüz anda küllerinden yeniden doğabilir. Bakalım Akrep erkeği Uğurtan’ın Survivor macerası nasıl geçecek!
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Reşat Hacıahmetoğlu Kimdir?
Doğum Tarihi: 1990
İddiası: “Daha önce Karadeniz fırtınası görmeyenler bu yıl Survivor’da beni seyretsinler. Bu sefer yırmağa citmeyrum, bekle beni Survivor saa celiyrum.”
 


2016 senesinde sosyal medyada paylaşılan o malum videoyu hatırlarsınız. İşte o videonun kahramanı! Uzun süre özel bir şirkette çalışan Hacıahmetoğlu, Trabzon'da yaşıyor.
 
Survivor 2021 Gönüllüler Takımında Yarışan Ayşe Yüksel Kimdir?
Doğum Tarihi: 23 Mayıs 2000
Burcu: İkizler
İddiası: “Gülen yüzümle güldüreceğim, rüzgarımla parkurları estireceğim. Hazır mısınız?”
 


Yedinci sınıfta halter sporuyla ilgilenmeye başlayan yarışmacı genç kategorisinde Türkiye’de üçüncüsü oldu. Ayşe Yüksel şu anda hem okuyor hem de tenis hocalığı yapıyor.
 
Burcunu Düşündüğümüzde Ayşe Yüksel’i Adada Neler Bekliyor?
Enerjik ve çok yönlü İkizler burçları sağlam fiziksel yapıları ve eğlenceli kişilikleriyle takım oyunlarına kolaylıkla adapte olur. Bu anlamda bizce Ayşe Yüksel’in genç yaşı ve heyecanı onu yarışmanın sevilen karakterlerinden biri yapacak.
 
 
Adaya ayak basmadan önce yarışmacıların sosyal medya hesaplarından yaptıkları son paylaşımlar ise şöyledi:
 
Ünlüler Takımı
Meryem Kasap (Milli Atlet)

"Bildiğiniz üzere geçen yıl ağır bir sakatlık yaşadım. Sıkı bir çalışma temposu ve sizlerin duaları ile çok şükür bu sakatlığı atlattım. Şimdi yeni bi maceraya , yarım kalan hayalimi tamamlamaya gidiyorum."
 
Hayrettin Karaoğuz (Oyuncu)
"Bugüne kadar hep yanımda oldunuz, şimdi adada yalnız olsam bile göremediğim kocaman bir ailem olacağından eminim. Hepinizi çok seviyorum, şimdilik hoşçakalın."
 
Öykü Çelik (Oyuncu)
“Kendini tanımanın bir tek yolu vardır, o da kendini öne sürmektir.” Kendinize iyi bakın, dualarınızı bekliyorum siz beni göreceksiniz, siz beni duyacaksınız, ben sizi hissedeceğim inşallah..görüşmek üzere."
 
İsmail Balaban (Başpehlivan)
“Şampiyonluk hedefiyle çıktığım survivor öncesi instagramdaki son paylaşımımdır. Benim için önemli olan; pes etmeden terinin son damlasına kadar savaşmak ve mücadele etmek. Aileme, memleketime ve dünyanın dört bir yanından beni kendi içlerinden biri gibi görüp destekleyen herkese sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Allah’a emanet olun."
 
Çağrı Atakan (Oyuncu)
"Herkese merhaba! Survivor sürecimde dualarınıza ve desteğinize ihtiyacim var. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum, görüşmek üzere."
 
Melis Sezer (Milli Tenişçi)
"Herkese merhaba, ben Melis Sezer! Bugüne kadar milli sporcu olarak kortlarda birçok ilke imza attım. Şimdi sıra Survivor’da! 2021 Survivor’ında; azmimi, inancımı ve cesaretimi göstermek için ünlüler takımında karşınızdayım. Beni yetiştiren aileme, bana güvenen destekçilerime ve memleketim İzmir’e yakışır şekilde mücadele edeceğim. Bana bugüne kadar gösterdiğiniz ve bugünden sonra göstereceğiniz destekleriniz için teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum, Survivor’da görüşmek üzere!"
 
Batuhan Karacakaya (Oyuncu)
"Arkadaşlar herkese selam. Bu yaşıma kadar hayatımda bir çok kez kırılma noktası yaşadım. Ama bu sefer kaderimi yaşarken buna sizde tanıklık ediceksiniz. Küçük yaşımdan beri çıktığım bu serüvenin bir çoğuna şahitlik etmiş olabilirsiniz. Ama perdenin arkasındaki Batuhan’ı ilk defa göreceksiniz. Allah’ın izniyle bu savaşımdan da sağ salim çıkacağım inşallah.
İsmim duyulduğundan beri benim bir açıklama yapmamama rağmen attığınız iyi niyetli ve güzel mesajlarınız için hepinizden Allah razı olsun. İnşallah bu desteğinize layık olacağım.
Hayat size istediğinizi değil çalışmanızın karşılığını verir. Bu işi gerçekten ciddiye aldığımı ve çok çalıştığımı bilin. Çocukluğumdan beri heyecan ve dikkatle izlediğim Survivor yarışmasında olduğum için çok mutluyum. Başkalarının değil kendi istediğim şeyi yaşadığım için çok mutluyum. Eskiden izlerken sadece Survivor şampiyonluğunu düşünüyordum. Ama ne yazık ki benim savaşım artık sadece Survivor’la değil. bir insanın hayalinin peşinden gitmesinin yanlış bir karar olamayacağını herkese göstereceğim inşallah. İnancımla duruşumla karakterimle ve Allah’ın izniyle bu savaşı da omuzlayacağız. Dualarınıza ihtiyacım var. Dualarınızdan eksik etmeyin. Bu yolda tek olmadığımı biliyorum. Sizin beni izlediğinizi bilmem her zaman bana güç verecektir. Kardeşlerime büyüklerime dostlarıma herkese selamlar. Kendinize iyi bakın."
 
Merve Aydın (Milli Basketbolcu)
"Survivor 2021 Ünlüler Takımı'nda yarışacağım yepyeni yolculuğum başlıyor. Ailemi, dostlarımı, sevenlerimi, ülkemi ve en önemlisi ilk göz ağrım olan basketbol ile her mecrada gururla terlettiğim formamı çok özleyeceğim. Biliyorum ki yeniden kavuştuğumuz gün her şey çok daha güzel olacak. Şimdilik hoşça kalın."
 
Cemal Hünal (Oyuncu)
"Beni arayan ve ulaşamayan tüm dostlarıma sevgiler... Tüm Survivor seyircisine saygılar... Aileme bana verdikleri destek için sonsuz teşekkürler. Rüzgarımı eşimden gücümü oğlumdan aklımı babamdan vicdanımı annemden alacağım. Hepinizi çok seviyorum. Ve biz yokken sen iyi ol Türkiye'm canım memleketim."
 
 
Gönüllüler Takımı
Sancakay Ilım Morgül

"Zafere herkes ulaşır önemli olan kirlenmemiş ve ahlaklı bir zafer elde etmektir."
 
Hanzade Ofluoğlu
"Yllar içinde yaşadığım derin bir hikaye sonrası kendimi tekrar burada bulmak... Anlatabileceğimin çok ötesinde şeyler hissediyorum. Kısaca söyleyebileceğim şu ki; inanmak başarmanın yarısından çok daha fazlası sanırım. Hayatımda olan ve bugüne gelene kadar bana destek olmuş herkese teşekkürümdür. Yolumuz açık olsun."
 
Aleyna Kalaycıoğlu
Peşinden gidecek cesaretim vardı, gerçekleştirdiğim hayallerimi taçlandırmaya geliyorum! Bekle beni Survivor, kadın şampiyonluğu için geliyorum.
 
Ayşe Yüksel
"Gülen yüzümle güldüreceğim, rüzgarımla parkurları estireceğim, çıktığım bu yolda beni destekleyen herkese şimdiden teşekkür ederim. Allah utandırmasın."
 
Emin Günenç
"İnsanoğlunun yapacakları hayal ettikleriyle sınırlıdır. Allah’ım çıktığım bu yolda beni mahçup etme."
 
Yiğit Poyaz
"Bu inanılmaz macerada bana destek olacak herkese şimdiden sonsuz teşekkürler. Keyifli, sakatlıksız, müthiş bir sene olsun"
 
Reşat Hacıahmetoğlu
"Yaklaşık 6 aydır sosyal medya platformlarından uzağım. Beni yakından takip edenlerin bildiği üzere bir hedefim vardı ve bugün itibariyle bu hedefimi gerçekleştirmek için uzun bir yolculuğa çıkıyorum. Bu yolculukta dualarınızı ve desteklerinize bekliyor, hepinize çok teşekkür ediyorum."
 
Steven Salam
"Evet, 2016’dan beri peşinde koştum, vazgeçmedim, inandım, bir gün olacak dedim ve bugün oldu. İnandığınız sürece başaramayacağınız bir şey yoktur, bunu unutmayın."
 
Uğurtan Dora
"Buraya size en büyük hikayemi anlatmaya geldim ve benim hikayem ben bitti demeden bitmez!"
 
Yunus Emre Karabacak
"Her zaman hayalini kurduğum Survivor serüvenim başlıyor. Babam için tüm sevenlerim için bu güzel yolda savaşmaya gidiyorum. Varlığınızı her zaman arkamda hissedeceğim ve inşallah o kupayı alıp geleceğim. Dualarınızı eksik etmeyin.."
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X