Kötü Geçen İlk Buluşmanın Gidişatını Beş Adımda Değiştirin

Kötü geçen ilk buluşmanın gidişatını beş adımda değiştirerek ikinci randevu şansınızı arttırın.

Kötü Geçen İlk Buluşmanın Gidişatını Beş Adımda Değiştirin Kötü Geçen İlk Buluşmanın Gidişatını Beş Adımda Değiştirin Pinterest


 

İlk buluşmalar her zaman umduğumuz gibi geçmeyebilir, özellikle karşınızdaki kişi internetten tanıştığınız ve daha önce hiç görmediğiniz biriyse buluşmanın akışında yön bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. 
Hissettiğiniz heyecan ise apayrı bir konu, midenizde kelebeklerin uçuşması, yükselen adrenalin... 
Tüm bu hisleri deneyimlerken kendiniz veya karşınızdaki kişiyi utandıracak anların sayısını en aza indirmek ve daha iyi bir izlenim bırakmak için size birkaç önerimiz var. 

Akışına Bırakın
Hepimiz insanız ve hepimizin başına bizi utandıracak şeyler gelebilir. Sandalyeden düşebilirsiniz, dişinize maydanoz yapışabilir, garsona seslendiğinizde sizi duymayabilir... Hepimiz iyi bir izlenim bırakmak istiyoruz ama unutmayın hiçbirimiz mükemmel değiliz, bu yüzden akışına bırakmak en iyisi. 

Gülmeyi Unutmayın
Hayır, kastettiğimiz güler yüzlü olmak değil. Utandığınız bir anı işler yolunda gittiği takdirde daha sonra hatırladığınızda çok eğleneceğinizi siz de biliyorsunuz. Sonradan gülebileceğiniz bir şeye neden şimdi gülmeyesiniz ki? Olayları çok ciddiye almayın, eğlenmenize bakın. 

Kusurlardan Bahsedelim: Kime Göre Neye Göre? 
Hiçbirimiz mükemmel değiliz evet ama her birimiz kendimizin en iyi versiyonu haline gelebiliriz. Bunun için öncelikle kendimizde neyin daha iyisi olmasını istediğimize karar vermeliyiz ve bu konuları kompleks haline getirmemeliyiz. 

Utanmanıza Gerek Yok 
Eğer kendinizi utandığınız veya çekindiğiniz bir konuda sohbet ederken bulduysanız, bu konuyu değiştirmeye çalışmak yerine üstünde konuşmayı deneyin. Böyle bir sohbeti espriyle sonuca bağlamak buluşmanın gidişatını pozitif yönde değiştirecektir. 

İkinci Buluşmayı İstiyorsanız, Söyleyin 
Eğer karşınızdaki kişiyle tekrar görüşmek istiyorsanız, bunu dile getirmekten çekinmeyin. Bu teklif size hiçbir şey kaybettirmez. 

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X