Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Küçükköy’de Bir Şehirlinin Atölyesi: Kuća

Sanat ve doğanın iç içe olduğu Kuća'yı çok seveceksiniz!

Küçükköy’de Bir Şehirlinin Atölyesi: Kuća Küçükköy’de Bir Şehirlinin Atölyesi: Kuća Pinterest

 

 

  Uzun zaman İstanbul’da medya sektöründe çalıştıktan sonra 2016 yılında Ayvalık’ın popülerleşmeye başlayan köyü Küçükköy’e yerleşen Nahide Toros Selçuk, 2013 yılında açtığı Galata’daki dükkanını kapatınca köyde eşyalarını koyacağı bir depo ararken kocaman bahçeli eski ve bakımsız bir köy evi bulur. Hem seramik çalışayım hem de bir odasında satış yapayım diye başlayan macera, bu yıl üçüncü yılını tamamlıyor. Yavaş yavaş bir yandan evin ve bahçenin bakımını yaparken bir yandan seramik, bir yandan takı işlerine bu yıl tokat işi tahta baskıyı da katarak çalışmalarına devam ediyor. Özellikle güzel havalarda bahçede takı, tahta baskı ve seramik çalışmak mekan sahibinin en sevdiği şeylerden biri.Burası öncelikle keyif alacağı şeyleri yapmak istediği, sevdiği beğendiği tasarımcı arkadaşlarının ürünlerinin de yer aldığı bir mekan. İstanbul’dan takı tasarımcılarının butik işlerinin de bulunduğu Kuća, ismini Boşnakça’dan alıyor. Küçükköy bir boşnak köyü. Mekan kurulurken isim arayışı sırasında Bozcaada’da yaşayan bir Boşnak’tan tavsiye alınmış. Anlamı ‘ev, yuva’ demek. Mekan da aslında geçmişte bir çiftin yaşadığı ev, dükkan formundan da uzak bir mekan olunca bu isim imdada yetişmiş. Şimdilik sadece yaz sezonu boyunca açık olan dükkanın sahibi yaz kış köyde yaşayan ender şehirlilerden. Kuća’yı instagram hesabından takip edip birçoğu sadece bir adet üretilen ürünlerden sipariş verebiliyorsunuz.
 


Instagram: kucaatolyedukkan
 
 
Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X