Kulis Sırları: Hakan Kültür

Makyaj artisti Hakan Kültür, kariyerine dair detayları paylaşıyor.

Kulis Sırları: Hakan Kültür Kulis Sırları: Hakan Kültür Pinterest


 

Kariyerine öğrenim hayatı bittikten sonra asistan olarak başlayan makyaj artisti Hakan Kültür ilk olarak sinema filmlerinde karakter ve efekt makyajı çalışmaları yaparak sektöre giriyor. Zamanla fotoğraf çekimlerine de katılarak moda sektörüne geçen Kültür, resim yapmayı çok sevdiği için bu mesleği kendisine yakın hissediyor. Hatta bu mesleğe başlamadan önce dünyaya tekrar gelse makyaj artisti olacağını her defasında dile getiriyor. “Stil olarak doğal görünümlü makyajları kendime yakın hissetsem de, belirgin ve etkili göz makyajlarını da seviyorum,” diyen Kültür, Giselle Bündchen, Miranda Kerr, Ester Canadas gibi birçok ünlü isimle çalışma fırsatını bulmuş. Cate Blanchett ise makyaj yapmayı en çok istediği yıldız. Makyaj yaparken en çok dikkat ettiği nokta kişinin yüz anatomisi. “Eğer anatomiyi iyi bilirseniz yüz şeklinde doğru değişimlerle daha güzel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz,” diye ekliyor. Kültür'ün makyaj sırrıysa; üst kirpik diplerinin iç kısmına sürdüğü siyah kalem. Bu sayede oldukça etkili bakışlar sağladığını söylüyor.

 
YAZI SELİN ÇATAY ERKMEN
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X