Kuru Fırçalama Tekniği ile Cildinizi Tazeleyin

Kuru Fırçalama Tekniği ile Cildinizi Tazeleyin Kuru Fırçalama Tekniği ile Cildinizi Tazeleyin Pinterest


 

Molly Sims ve Miranda Kerr gibi ünlü isimlerin kullandığı kuru fırçalama tekniği son zamanlarda çok sık duyulmaya başladı. Ölü derileri pul pul dökmesi, bölgedeki kan dolaşımını artırması ve selülitler ile savaşması nedeniyle ilgi gören bu spa tekniğini düzenli olarak uygulayarak taze bir cilde sahip olun.

Yararları
Kuru fırçalama tekniği sağlık için gerekli olan kan akışını sağlar. Fakat bu tekniğin asıl amacı cildin lenf sistemini uyarması. Vücudunuzdaki ölü derileri yok ediyor ve selülitlerle mücadele ediyor. Ayrıca yağ hücrelerini vücuttan atmaya yardım ediyor.

Ne ile Yapılır?
Herhangi bir eczaneden ya da bakım mağazasından alacağınız vücut fırçaları bu tekniği uygulamanız için yeterli olur. Uygulamayı tamamladıktan sonra cildinize süreceğiniz krem için; nemlendirme özelliği yüksek olan bir vücut nemlendiriciye sahip olmalısınız.

Nasıl Uygulanır?
Kuru fırçayı vücudunuzun her yerine uygulayın. Uygularken kalbinizin olduğu tarafa doğru tek yönde vücudunuzu fırçalamalısınız. Kuru fırça uygulaması kan akışını hızlandırdığı için vücudunuzda sıcaklık hissedebilirsiniz. Ancak bu tekniği uygularken vücudunuza çok bastırmamaya özen gösterin. Çünkü vücudunuza fazla bastırırsanız fırçanın kılları cildinizi tahriş edip acı hissi uyandırabilir. Sabahları duştan önce yapacağınız bu uygulama ile zamanla vücudunuzdaki değişimi ve selülütlerin yok olduğunu fark edeceksiniz. Yalnız unutulmamalıdır ki bu tekniği vücudunuzda bulunan yaralar ve varislerin üzerine uygulamayın.

Hangi Sıklıkla Yapılmalı?
Uygulamayı duşa girmeden 2 dakika önce uygulayın. Duşa girdikten sonra ise vücudunuzu sıcak ve soğuk suyla sırayla değiştirerek yıkayın. Bu vücutta şok etkisi yaratır. İki haftada bir yapılan kuru fırça uygulaması ile cildinizin daha taze ve sağlıklı olmaya başladığını fark edeceksiniz.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X