Limonlu Su Metabolizmayı Hızlandırıyor Mu?

Limon içeren suların metabolizmayı hızlandırdığı tezi, Amerikalı Bilim İnsanları tarafından çürütüldü.

Limonlu Su Metabolizmayı Hızlandırıyor Mu? Limonlu Su Metabolizmayı Hızlandırıyor Mu?  Pinterest


 

Sabahları ilk iş içtiğimiz limonlu sular, zannettiğimiz kadar metabolizmamızı hızlandırmıyor olabilir. Beyoncé, Miranda Kerr, Naomi Campbell ve formlarına özendiğimiz binbir ünlü güzel, sabah bir dilim limonlu su ile güne başlarken; limonlu suların metabolizmayı hızlandırmasının bir şehir efsanesi olduğunu bilseler tepkileri ne olurdu sizce?

En az Beyoncé kadar bu habere şaşırdığınızın farkındayız, bu konudaki iyi haberimiz limonlu suyun vücudumuza tabii ki yararı var! New York’ta yapılan araştırmalar, limonlu veya limonsuz suyun kalorisiz su olarak kalabileceğini kanıtladı. Daha açık konuşacak olursak kalori olmadığı için sizi kilo anlamında herhangi bir tehlike beklemiyor. Kötü haber ise kalori yok, yani metabolizmanızın yakacağı herhangi bir şey yok. Araştırmacılar, su soğuksa o zaman çok az kalori yakılabileceğini, ancak miktarın önemsiz olduğunu vurguladılar.

Hayal kırıklığına uğradığınızın farkındayız, ancak limonlu su sizi hayal kırıklığına uğratmasın! Düzenli olarak limonlu
su tüketmek, büyük doz C vitaminini vücudunuza almanıza olanak sağlar. Cildi nemlendirmede de büyük rol oynayan limonlu su, eğer suyun tadını sevmiyorsanız suyu daha lezzetli hale de getirebilir.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X