Meme İmplantı ile İlgili Efsaneler

Vanity Estetik uzman doktor kadrosuyla meme büyütme operasyonu hakkındaki efsaneleri ve akıllardaki soru işaretlerini konuştuk.

Meme İmplantı ile İlgili Efsaneler Meme İmplantı ile İlgili Efsaneler Pinterest


 

Estetik sektöründe yüz ve vücut operasyonları her geçen gün çes��itlenirken tercih listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan meme implantı uygulamaları var. Bir kadının kendi imajını yenileyerek özgüven duygusunun artmasına sebep olması, bu operasyona olan yoğun ilginin temel nedeni. Vanity Estetik uzman doktorları meme büyütme uygulaması hakkındaki yanlış bilinenlerin doğrusunu aktarıyor.EFSANELER X GERÇEKLER
BÜYÜTÜLMÜŞ MEME DOĞAL GÖZÜKMEZ.
İmplant uygulandıktan sonra da meme doğal görünümü korur. Ayrıca dokunulduğunda normal bir his verecek operasyonlar uygulanabilir. Burada önemli olan, meme estetiği operasyonuna karar verdikten sonra deneyimli ve güvenilir bir doktora danışmaktır.

MEME İMPLANTI SONRASI EMZİRME GERÇEKLEŞTİRİLEMEZ.
Meme implantı operasyonu geçirmeyi düşünen anneler emzirme konusunda endişeye kapılabiliyor. İmplant meme dokusunun altına veya kasın altına konulduğu için bu operasyondan sonra emzirmeye engel herhangi bir durum oluşmaz.

İMPLANTTAN DOLAYI MAMOGRAFI YAPTIRILAMAZ.
Meme İmplantı yaptırmak mamografiye engel değildir. Mamografide kullanılan özel teknikler sayesinde implant meme dokusunun görüntülenmesine engel olmaz.

SADECE MEME BÜYÜTME OPERASYONLARINDA İMPLANT KULLANILIR.
Genel olarak sadece meme büyütme operasyonlarında implant kullanıldığı düşünülüyor. Bu düşüncenin aksine gereken durumlarda meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonlarında da implantlar kullanılabiliyor.

İYİLEŞME SÜRECI ÇOK ZOR VE AĞRILI GEÇER.
Her insan özeldir ve acı eşiği kişiye göre değişiklik gösterebilir. İyileşme süreci her operasyonda olduğu gibi kişiden kişiye değişebilir. Ameliyattan sonra doktorun tavsiyesine göre en fazla bir hafta sonunda işbaşı yapılabilir. Operasyon sonrası doktor tavsiyelerinin doğru uygulanması ile ağrıların azalması ve iyileşme süreci hızlanır. 

SİLİKON GÜVENLI BİR SEÇENEK DEĞİLDİR.
Tıp tarihinde en çok test edilen ürünlerden biri silikon meme implantlarıdır. Meme implantları günümüzde piyasaya çıkmadan önce kapsamlı güvenlik araştırmalarından geçer. Son derece sağlam bir güvenlik kaydına ve düşük komplikasyon oranına sahiptir. Gelişen teknikler ile artık kadınlar kendilerini bu implantlarla daha doğal hissediyor ve bu da memnuniyeti artırıyor.İSTENİLEN HER ÖLÇÜDE MEME İMPLANTI YAPTIRILABILIR.
Piyasada birçok farklı boyutta ve kalitede implant bulmak mümkün ancak kullanılacak implantın boyuna karar verirken, hasta talebine ek olarak, kişinin genel vücut yapısına, boyuna ve kilosuna göre karar verilmesi en doğrusudur. Seçim yaparken mümkün olduğunca doğal görünümü korumaya çalışmak ana hedef olmalıdır. Doktorlar, çeşitli ölçümlerin ardından vücudunuzun genel özelliklerine göre ideal bir büyüklük aralığı belirler. Bu aralıkta yapılacak bir seçim en sağlıklı sonuçları verecektir. Meme Büyütme ameliyatı, operasyona uygun kadınlar için fiziksel ve duygusal fayda sağlar. Gelişen teknoloji ile hem doğal hem de uzun soluklu sonuçlar alınabiliyor. Her operasyonda olduğu gibi estetik operasyonlarda da doktor ve hasta arasındaki iletişim çok önemlidir. Doktorun, hasta beklentisini karşılayacak ama bir yandan da hasta için en doğru sonucu yaratacak yönlendirmelerde bulunması en doğru seçenektir.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X