Moda Haftası Metaverse'e Taşınıyor

Kullanıcıların dijital kimlikleri ile ikinci bir dünyada yaşayabilecekleri metaverse projesi Decentraland, "Metaverse Moda Haftası"nı duyurdu!

Moda Haftası Metaverse'e Taşınıyor Moda Haftası Metaverse'e Taşınıyor  Pinterest


Kullanıcıların dijital kimlikleri ile ikinci bir dünyada yaşayabilecekleri metaverse projesi Decentraland, Dolce & Gabbana'nın ilk NFT koleksiyonuna ev sahipliği yapmasıyla da hatırladığımız, Polygon ağı üzerine kurulu lüks pazar yeri UNXD ile gerçekleştirdiği iş birliği ile "Metaverse Moda Haftası"nı duyurdu!


Fiziksel defilelerin yer aldığı Paris, Milano, Londra, New York moda haftalarının hemen ardından Mart ayında metaverse platformunda başlayacak “Metaverse Moda Haftası”, catwalk gösterilerinin yanı sıra pop-up mağazalar, partiler ve birçok sürpriz etkinliğe ev sahipliği yapacak. Herkesin şimdiden büyük bir merakla beklediği etkinliğin Kasım ayında 2.4 milyon dolara satılan ve Decentraland'in moda bölgesi olarak kabul edilen sanal arazisi "Fashion Destrict"de gerçekleşmesi bekleniyor. 

Bu alanda yapılan büyük yatırımlar ve iş birlikleri, başta yüksek moda markaları olmak üzere moda sektörünün bu yeni sanal dünyaya olan heyecanı ve dijitale olan ilgisinin bir hevesten çok daha fazlası olduğu işaretini verdiği düşünülüyor. Şimdiden birçok lüks moda markası NFT satıyor, oyun şirketleriyle kurdukları iş birlikleriyle avatarlar için oyun içi satın alınabilir koleksiyonları çıkarıyor.Yazan: İpek Kumtepe
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X