Natalie Portman'ın "Jackie" Filmi Kostümleri

Natalie Portman'ın "Jackie" Filmi Kostümleri Natalie Portman'ın "Jackie" Filmi Kostümleri Pinterest


 

Eleştirmenler tarafından en iyilerin seçildiği Critics' Choice Ödülleri'nde bu yıl En İyi Kostüm Tasarımı Ödülü'nün sahibi "Jackie" filmindeki çalışması ile kostüm tasarımcısı Madeline Fontaine oldu. Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı John Fitzgerald Kennedy'nin eşi Jackie Kennedy'nin hayatının ele alındığı filmde Kennedy'i canlandıran Natalie Portman'ın kostümleri ise moda dünyasının ilgi odağı oldu. 

Daha önce Yves Saint Laurent ve Amélie filmlerinin de kostümlerini hazırlayan Madeline Fontaine, Jackie filmi için kostüm araştırırken o dönemin fotoğraflarını incelediğini söyledi. Film çekimleri başlamadan önce kostümleri hazırlamak için ekibi ile 10 hafta çalıştığını söyleyen Fontaine, Jackie Kennedy karakteri için ise filmde 10'a yakın kostüm kullandı.


Filmde en çok dikkat çeken ve konuşulan iki kostüm oldu. Biri film posterinde de kullanılan kırmızı takım elbise oldu. Kennedy'nin Kanada seyahati sırasında giydiği kıyafet örnek alınarak kırmızı rengi yün ceket ve etek Dior takım ile inci kolye kullanıldı.


İkinci ise Jackie Kennedy'nin 1963 yılında elinde çiçekler ile uçaktan inerken çekilen fotoğraftaki ikonik pembe kostüm oldu. Chanel markasının tüvit, pembe rengi etek ve ceket takımından yararlanan Fontaine, Natalie Portman'ın kostümü için yine takım ile aynı kumaş ve renkten tasarlanan bir şapkadan yararlandı.Konusu kadar kostümleriyle de ilgi odağı olan "Jackie" filmi Türkiye'de 20 Ocak 2017 tarihinde vizyona girecek.

 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X