Nostaljik Yazlara Özlemle Hayat Bulan Koleksiyon: Özgür Masur X Penti

Nostaljik Yazlara Özlemle Hayat Bulan Koleksiyon: Özgür Masur X Penti Nostaljik Yazlara Özlemle Hayat Bulan Koleksiyon: Özgür Masur X Penti Pinterest


Moda sektöründe kadınları en iyi anlayan tasarımcılardan Özgür Masur, iç giyimde kadınların vazgeçilmez markası Penti ile özel bir plaj koleksiyonu için bir araya geldi. Bu özel koleksiyon, Özgür Masur'un ilk koleksiyonu ve Penti'nin ilk tasarımcı iş birliği olma özelliği taşıyor!
 

Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonu, ilhamını Özgür Masur'un 80'ler sonu ve 90'larda geçen çocukluğunun yaz anılarından alıyor. 
 

 

Özlenen ve hafızalardan silinmeyen çocukluğunun yaz silüetlerini tasarımlarına yansıtan Özgür Masur, koleksiyonun yaratım sürecine dair duygularını ise şu şekilde ifade ediyor:

“80’ler sonu ve 90’lar başında yaşayanların hikayesi… Dönemin saplantılı direttiklerine inat bir geri dönme, en duygusal ve hatırlandığında yüzde samimi bir gülümseme ile gelen, uzaklara dalıp o anları anma isteği. Aile ile gidilen yaz tatillerinde, plajda walkman ile çıkan yeni albümleri dinlerken, şemsiyenin altında hafiften buruna gelen güneş kreminin pudramsı kokusu ve şarkı aralarındaki sessizlikte duyduğumuz denizin dalga hışırtısı… Kızgın güneşin altında bronzlaşmak için kıpkırmızı olduğumuz ve akşam güneşinde kum üzerine serdiğimiz havlunun üstünde, dönemin popüler müziğini dinleyerek uyuduğumuz ve ansızın hadi kalk diye yeni kesilen buz gibi karpuzla kendimize geldiğimiz müthiş bir mutluluk hikayesi…"Güçlü tasarım anlayışıyla plaj giyimini ustalıkla yorumlayan koleksiyon mayo, bikini, mayokini, kimono ve pareolardan oluşan 25 özel parçadan oluşuyor. Yazın vazgeçilmezi beyaz, fuşya, turuncu, mavi, kırmızı ve güneş yanığı tonları koleksiyona hakim olurken, parçalarda leopar ve köklerimize ait, modern dünyada da cazibesini koruyan ikat desenler öne çıkıyor. Koleksiyon pratik çözümlerle mayoları tamamlayan, plaj parçalarını kişiselleştirilebilen farklı bağlama stilleri ile ön plana çıkartarak nostaljik yazları hatıralarında yaşatanlara selam gönderiyor.

Özgür Masur, ilk plaj koleksiyonunu “Bu koleksiyon benim çocukluğumdan müthiş derecede özlediğim ve arzuladığım, tebessümle bir iç çektiğim, hafızalarımda kalan bir hikaye. Lüks gibi kelimelerin konuşulmadığı, rahat ve aslında gerçek bohem diyebildiğim, özgüveni yüksek durumlar karşısında farkındalığa varınan, en olumsuz düşüncelere şu anki dönemden daha farklı yaklaşılan ve ilk pozitif düşüncenin kol gezdiği bir zaman dilimi. Eylül ayına, ayrılığın getirdiği özlemli bir hüzün…” şeklinde yorumluyor.
 

Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonu seçili Penti mağazaları ve penti.com’da!
 

 

 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X