Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Ofiste Daha Sağlıklı Olmanın Yolları

Masa başında geçirdiğiniz saatlerdeki yanlış uygulamalar ile sağlığınız zarar görebilir. Gardınızı almak için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Ofiste Daha Sağlıklı Olmanın Yolları Ofiste Daha Sağlıklı Olmanın Yolları Pinterest


 

Ofiste yapılacak işler dışında sağlığınızla da ilgileniyor musunuz? Masa başında geçirdiğiniz saatler, yalnızca postürünüz için tehlike arz etmekle kalmıyor, ofisteki hava, alerjiye ve bazı kronik hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Birkaç basit hamle ile ofiste geçirdiğiniz zaman aralığında sağlıklı kalmanız mümkün.
 
  • Hasta Olan Kişilerden Uzak Durmaya Çalışın
 Ofis ortamında tokalaşmak ya da yanaktan öpüşmek yerine uzaktan selamlaşmak hastalığın bulaşma riskini azaltır.

                         
  • Açık Havaya Çıkmayı İhmal Etmeyin
 Öğle aranızı ofiste geçirmemeye dikkat edin. Yemeğini oksijeni daha bol olan yemeniz sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır. Ayrıca ortamdaki nem miktarını arttırmak için camları açıp, doğal havalandırma yapabilirsiniz.

                       
  • Masanızı Hijyenik Tutun
 Bilgisayarınızın, çevresindeki objelerin ve masanızın temizliğinden emin olun. Emin değilseniz çekmecenizde pratik bir temizleme işlemi yapabileceğiniz malzemeler bulundurun ve belirli aralıklarla masanızı temizleyin.

                         
 
  • Bol Su İçin
 Masanın görünür bir yerine bir şişe su koyarsanız, su içmeyi sıkça hatırlarsınız. Şekersiz bitki çayı ve içerisine bir adet meyve atıp içebileceğiniz şişe su ile sıvı tüketimini arttırabilirsiniz.

                        
 
  • Ara Öğünlerinizde Sağlıklı Yiyecekler Tüketin
Pek çok insan çalışırken doğru beslenme fırsat bulamıyor. Çalışanlar için en büyük sorun öğünün geçiştirilmesi ya da yanlış besinlerin tercih edilmesi olabiliyor. Sabahları ağır yiyecekler yerine tam buğday ekmeğiyle yapılmış sandviç, sütlü ve muzlu yulaf ezmesi gibi karbonhidrat, yağ ve protein dengesine sahip sağlıklı yiyecekleri tüketebilirsiniz. Böylece gün içerisinde enerjiniz düşmez ve sindirim konusunda sıkıntı yaşamazsınız.


                          


Hazırlayan:  Gizem Aysel

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X