Orangutanların Yeni Sesi: Beren Saat

Beren Saat, orangutanların yaşam alanlarının, büyük şirketlerin ürünlerinin içinde yer alan palm yağını üretmesi için yok edilmesine dikkat çekti.

Orangutanların Yeni Sesi: Beren Saat Orangutanların Yeni Sesi: Beren Saat Pinterest


 

Mother LondonPassion Animation Studios ve yönetmen Salon Alpin, yeni Greenpeace reklamı için duygusal bir animasyona imza attılar. Dünya Orangutan Günü‘nün (19 Ağustos) öncesinde, Greenpeace marka elçisi de olan oyuncu Dame Emma Thompson‘ın seslendirdiği film, Ağustos ve Eylül ayları boyunca İngiltere sinemalarında gösterilecek.
 

Film, küçük bir kızın yatak odasında yaramazlık yapan bebek bir orangutanın hikayesini anlatıyor. Küçük kız onu kovmak üzereyken, orangutana orada ne işi olduğunu sorar. Orangutan bu soruya hüzünlü bir cevap verir. Evleri ormanın yok olduğunu, ağaçların yandığını, büyük buldozerlerin ağaçları yok ettiğini ve insanların annesini öldürdüğünü anlatır.

Greenpeace reklam filmi ile Endonezya’da gün be gün azalan yağmur ormanlarına ve bu orman yıkımları nedeniyle her gün öldürülen 25 orangutana dikkat çekerek, bu ormanları palm yağı elde etmek için katleden markalara sesleniyor.
 

Orangutanların yaşam alanlarının, büyük şirketlerin ürünlerinin içinde yer alan palm yağını üretmesi için yok edilmesine dikkat çekilen videoda, ünlü oyuncu Beren Saat de destek verdi. Her gün ölen 25 orangutana armağan edilen videoda, küçük bir kız çocuğunu seslendiren Saat'e sosyal medyadan büyük destek geldi.

Videoyu izlemek için tıklayın.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X