Penélope Cruz'un Güzellik ve Bakım Sırları

Penélope Cruz'un Güzellik ve Bakım Sırları Penélope Cruz'un Güzellik ve Bakım Sırları Pinterest


 

Güzel oyuncu Penélope Cruz, güzellik ve bakım alışkanlıklarını instyle.com'a anlattı.

İspanya'da büyüdüğün annenin saç salonu nasıldı?
Dürüst olmak gerekirse, her gün psikatrist muayenesi gibi oluyordu. Annemin kuaför koltuğuna oturduklarında en gizli sırlarını anlatmaya başlıyorlardı. Her saç kesimi ya da bakımı terapi süresi gibiydi. Kuaför salonu, aynı zamanda benim için oyunculuk okulu gibiydi de.

Bu zamana kadarki en büyük saç vakan ne oldu?
14 yaşındayken "Pretty Woman" filmindeki Julia Roberts gibi görünmek istiyordum. Bu nedenle bu aşırı çılgın permayı yaptım ve yıllarca saçım zarar görmüş oldu.

Annenin sana verdiği hayat değiştiren güzellik tavsiyesi var mı?
Sağlıklı ve güvenilir yemek. Bize sebze yememizi ve yatağa gitmemizi söylediğini hatırlıyorum. Sinir bozucuydu ama şimdi anne olarak ben de bu sözleri çocuğuma söylüyorum. İyi yiyecek en mümkün ilaçtır.

Sıkı diyet uygular mısın?
Şeker ve süt ürünleri yemekten kaçınıyorum. Gluten yemem. Çok fazla meyve, sebze ve organik kaliteli protein tüketirim. Ayrıca asla içmeden yapamadığım suyu çok tüketirim. Çok nadir alkol tüketirim. Yıllar önce sigarayı bıraktım ve hayatım boyunca da özlemeyeceğim.

Spor egzersizlerin?
Vücudumu tamamen değiştiren Bikram yogayı yapıyorum. İlk derste terler içinde sırılsıklam oluyorsun. Ders toplam 90 dakika. Ancak 60 dakika dayandıktan sonra son 30 dakika çok kolay geliyor. Önceden harektsizdim ama şimdi enerji seviyem çok yükseklerde. Sihir gibi ancak bu sihri kazanmalısın. 

Her oyundaki karakterler için farklı parfüm kullanıyor musun?
Bu doğru. Koku çok güçlüdür. Parfümü kokladığım zaman, bu beni hayatımdaki o zamanlara götürür ve aynı duyguları yeniden yaşamamı sağlar. Lancôme Trésor parfümünü kullanıyorum. Ancak oyun oynarken asla kendim gibi kokmak istemiyorum. 

Ne zaman çok güzel olduğunu hissediyorsun?
Durgun, sakin ve tüm sahip olduklarım için minnet duyabileceğim zamanlar. Bu, güzelliğin ne zaman olabileceğidir. Diğer yandan, saçımın ya da makyajımın nasıl gözüktüğünün hiç önemi yok.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X