Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Porto Riko’dan İstanbul’a Uzanan Yepyeni Bir Hikaye

İTÄ Fine Jewelry ilk koleksiyonunu mücevher tutkunları ile buluşturuyor.

Porto Riko’dan İstanbul’a Uzanan Yepyeni Bir Hikaye Porto Riko’dan İstanbul’a Uzanan Yepyeni Bir Hikaye Pinterest


 

2019 yılının başında Porto Rikolu iş insanı Inés Capó ile Türk girişimci Burcu Salargil tarafından kurulan mücevher markası İTÄ Fine Jewelry dünya lansmanını İstanbul’da gerçekleştiriyor. Temelleri New York’ta atıldıktan sonra Porto Riko’nun başkenti San Juan’da da satışa sunulan marka, lansmanı ile mirasının diğer yarısını aldığı İstanbul ile buluşuyor. Dünyanın iki farklı ucundan gelen bu iki genç ve başarılı kadının New York’ta üniversite yıllarında başlayan dostlukları, yaklaşık 20 yıl sonra iş ortaklığına dönüşerek İTÄ Fine Jewelry markasının temelini oluşturdu.
Gücünü sınırları aşan bu güzel dostluktan ve birbirini her koşulda destekleyen bir kız kardeşlikten alan marka, geçmişi tarih öncesine dayanan Türk ve Porto Rikolu köklerini gezgin ruhların taşıyabileceği şık mücevherlere dönüştürerek ilk koleksiyonunu oluşturdu.
İspanyolca’da ‘tanışmaktan memnun olmak’ anlamına gelen Encantada isimli koleksiyondaki tasarımlar yeni ufuklara yolculuk etmekten korkmadan merakını taze tutanlar için tasarlanan parçalar binlerce yıllık kültür mirasını yeniden yorumlayan çizgilerden oluşuyor. İlhamını tarihi mitlerden alan tasarımlar aynı zamanda doğadan, iyi enerjilerden besleniyor.
Porto Riko efsanelerinden esinlenerek tasarlanan Encantada koleksiyonu aynı zamanda Türk kültürünün eşsiz tarihçesinden de ilham alarak bu iki zengin kültürün köklerini benzersiz bir estetik anlayışıyla ikonografi ile bir araya getiriyor. Koleksiyondaki her bir tasarımın anlamlı sohbetlere dönüşecek bir hikayesi olması ve üzerinde taşıyan kişinin kendinden bir parça bulması hepimizin uzun ama aslında çok benzer bir yolculukta olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor.
 
 
Altı Farklı Seriden Oluşan Encandata Koleksiyonu’nda Öne Çıkan Keko & Kiki
Coqui ise Porto Riko’da bulunan ender bir kurbağa türü, insanın baş parmağından küçük olmasına rağmen şehrin her yerinden duyulabilecek yükseklikte ses çıkarabiliyor. İşte doğanın bu renkli yüzünden esinlenerek tasarlanan Keko&Kiki serisindeki minik kurbağalar takan kişiye şans getirerek yeni bir uğur sembolü olmaya aday.Her biri ayrı bir hikayeye ait serilerden oluşan Encantada Koleksiyonu’ndaki küpeden, yüzüğe; kolyeden bilekliğe tüm tasarımlar, kendilerinden bir parça bulacak gezginlerle tanışmayı bekliyor.
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X