Sabah mı Akşam mı Antrenman Yapmalısınız?

Sabah sporu mu yoksa akşam sporu mu size göre? Aşağıdaki listeyi okuyun kararınızı verin

Sabah mı Akşam mı Antrenman Yapmalısınız? Sabah mı Akşam mı Antrenman Yapmalısınız? Pinterest


 

Sabah Antreman Yapmanın Faydaları

Sabah erken kalkmak her ne kadar zor olsa da, açık hava da bir sabah koşusunun pompaladığı enerjiyle bütün gün idare edebilirsiniz.

Uzmanlar sabah spor yapanların akşam yapanlardan daha düzenli bir egzersiz rutinine sahip olduğunu söylüyor. Spor konusunda zayıf iradeli olanlardansanız bu uzman görüşünü dikkate almalısınız.

Egzersizi bir zorunluluk olarak görenler için sabah yapılan spor bu yükten kurtulmanızı ve günün geri kalanında sporu kafanızdan atmanızı sağlar.

Akşam Antrenman Yapmanın Faydaları

Sabah saatlerinde işe yetişme telaşından yeterince vakit ayıramayabilir ve tüm performansınızı gösteremeyebilirsiniz. Akşam ise dilediğinizce vakit ayırabilir ve geç saatlerde boşalan spor salonunun tadını çıkarabilirsiniz.

Vücut sıcaklığınız akşam saatlerinde sabah olduğundan daha yüksektir, bu da vücudunuzun egzersiz için daha hazır olduğu anlamına gelir.

Yorucu ve stresli bir günden sonra sadece bir kaç şey rahatlamanıza yardımcı olabilir, spor da onlardan biri. Hem bedenen hem de mental olarak gün boyu uğraştığınız sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X