Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Sam Stewart ve Mango El Salone Del Mobile İçin Buluşuyor

Mango New York’lu sanatçı Sam Stewart ile Milano’da El Salone del Mobile süresince iş birliği yapacak.

Sam Stewart ve Mango El Salone Del Mobile İçin Buluşuyor Sam Stewart ve Mango El Salone Del Mobile İçin Buluşuyor  Pinterest

 

 

  Mango, kültürle olan ilişkisine her zaman önem vermiştir bu yüzden bir kez daha moda şirketi, Salone del Mobile'ye katılıyor.
  58. yayını vesilesiyle Mango, Milano’daki mağazalarından bir tanesinde benzersiz vitrinler oluşturmak için Amerikalı sanatçı Sam Stewart ile iş birliği yapıyor. Bu iş birliği ile Mango, kültüre olan bağlılığını ve yeni yeteneklere ses vererek onları yüceltmeyi planladığı, bu sayede toplumda kültürün gücünü vurgulamayı hedefleyen sezon kampanyası #MangoNewVoices’a kazandırdığı devamlılığı da vurgulamış oluyor.
  Geçici sergi 08 - 24 Nisan tarihleri arasında Milano Corso Vittorio’da bulunan Mango mağazasının vitrinlerinde gerçekleşecek.
  Salone haftası için, Amerikalı sanatçı Sam Stewart, 'Lightworks’ (Işık Çalışmaları) başlığı altında mağaza vitrinlerine canlılık katacak, neredeyse absürd akıma dahil olabilecek bir çalışmayı bizlerle buluşturuyor. Bu iş birliğinin odak noktası, Stewart'ın yaşadığı ve çalıştığı yer olan New York şehrinin kaldırımlarında yaygın olarak bulunan havalandırma ve boru sistemi. Yayaların gözlemleyebileceği kavisli ve yuvarlak şekildeki sistem, yeraltına gömülü, gizli, çok büyük ve karmaşık bir boru sisteminin son noktası aslında.
  Çalışmanın adı, İngilizce’de bir kasabanın su tedarik sistemini oluşturan tüpler ve borular anlamına gelen ‘waterworks’ (su işleri) sözcüğüne atıfta bulunuyor. Bu terim, ayrıca, ağlama eylemini ve gözyaşlarını da ifade eder. Bu nedenle, 'Lightworks' eseri, bir yerin tüp sisteminden geçen ışığın iletimini konu alıyor.
  Stewart için borular, Sottsass’ın totemi gibi komik bir görünüme sahip. ‘Lightworks’ (Dikme Boru Lamba) adlı eser ise, borular ve adeta içinden çıkan bir maddenin, ışığın karışımını anlatıyor.
Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X