Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Sanatatak B-Inspired II’yi Sunar: Animal Charm

Babylon'da 25 Eylül'de bir insan ve hayvan konseri gerçekleşecek. Sanatatak'ın B-Inspired serisinin ikinci konseri bu kez ilhamını bienalden alıyor.

Sanatatak B-Inspired II’yi Sunar: Animal Charm Sanatatak B-Inspired II’yi Sunar: Animal Charm Pinterest


 

Sanatatak 14 Aralık 2018 yılında Neşet Ertaş şarkılarından ilhamla 23 müzisyenin sahne aldığı farklı müzikal deneyimlerini Neşet Ertaş şarkılarına taşıdığı Neşet Edenler konserinden sonra bu kez ilhamını 16. İstanbul Bienali'nden alıyor.
Bienalin kavramsal çerçevesi olarak açıklanan Yedinci Kıta: Tekillikler, Göçler ve Kültürel Yeniden Tanımlamalar'dan esinlenen  Ayşegül Sönmez'in müzik küratörlüğündeki konser, Türkiye müziğindeki havyanlara adanıyor.
Konserin onur konuğu Yakuti köyünden Şaman geleneklerle şarkı söyleyen UUTAİ Olena.Ayşegül Sönmez, B-İnspired serisinin ikinci konseriyle ilgili şunları söylüyor:
"Acaba 16. İstanbul Bieanali küratörü filozof Nicolas Bourriaud, bienalin kavramıyla ilgili  Benjamin'den alıntıladığı  “yitirilmiş” veya "alternatif" tarihlerin arkeolojilerine havyanlı şarkılarda rastlayabilir miyiz? Kültürümüze, ortak belleğimize ait türkülerimiz bize havyanlarla ilgili ne söyler? Antroposenik çağın havyanlı türküleri bu coğrafyayı ve insanını nasıl tarif eder? İşte bu ve bunun gibi pok çok soruya hayvanların zarafeti eşliğinde hayvanlarımız rehberliğinde yanıt arayacağız."
 
Sahneye çıkacak sanatçılar şöyle:
UUTAİ Olena, Göksenin Blues Band, Volkan İncüvez, Güç Başar Gülle, Document1, Ağaçkakan, Kırkbinsinek, Deniz Türkali ve Debdebe. 
 
 Konserin afişi ise Yıldız Moran arşivinden. Türkiye'nin ilk kadın fotoğrafçısının, 1952 yılında Lizbon'da çektiği kare, insanın hayvanlar üzerinde kurduğu egemenliğe dair hem bir belge hem de hayvan haklarını savunan aktivist bir imge değerinde. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X