Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Şehir Hayatı Yüzünüzde İz Bırakmasın

İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, büyük şehirlerde yaşayan kadınlara taze, parlak ve sağlıklı bir cilt için önerilerde bulunuyor.

Şehir Hayatı Yüzünüzde İz Bırakmasın Şehir Hayatı Yüzünüzde İz Bırakmasın Pinterest


 

  Büyük şehirler, sadece yaşamın ve kültürün değil, cilde zarar verebilen ve yaşlanmayı hızlandırabilen serbest radikallerin de merkezidir. UV ışınları, havadaki partiküller, egzoz dumanı ve toz gibi çevresel etkenler gözenekleri tıkayarak ciltte bir kir tabakası oluşturur. Ancak büyük şehirlerde cilde zarar veren şeyler sadece bu serbest radikallerle sınırlı değildir. Bindiğiniz metronun kalabalığı, trafik yüzünden toplantınıza yetişmek için yaşadığınız telaş, sokakların gürültüsü, tamamlanması gereken işler….Kısacası şehrin telaşı, karmaşası, yoğunluğu beraberinde stresi getirir. Bütün bunlara bir de vakit darlığından tükettiğiniz fast food yiyecekler, aşırı şekerli veya yağlı yiyecekler, asitli içecekler gibi yanlış beslenme de eklenince geriye yorgun, tahriş olmuş, hassaslaşmış, problemli ciltler kalır. Oysa hepimizin cildimiz sağlıklı görünsün isteriz. 
 
Derin Bir Temizliği İhmal Etmeyin
Uzun bir günün ardından aynanın karşısına geçtiğinizde yüzünüzden yorgunluk izlerini silmek, ertesi güne tazelenmiş bir ciltle uyanmak istersiniz. Şehrin getirdiği egzoz, toz, kir gibi çevresel etkilerin yanı sıra yağ ve makyaj kalıntıları da cildinizi matlaştırır, gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Bunları önlemek için ilk adım olarak cildinizin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Ancak bunun için cilt tipinize uygun bir temizleyici ürün yeterli gelmeyebilir. İşte bu noktada FOREO LUNA 2’den yardım alabilirsiniz. LUNA 2, T-Sonic™ titreşimleri sayesinde ciltteki makyaj kalıntılarının, kirin ve yağın yüzde 99,5’ini hassas bir şekilde temizliyor, peeling etkisi yaparak cildin ölü derilerden arınmasına da yardımcı oluyor.
 
Hem Nemlendirin Hem Koruyun
Cildinizi temizlemek yetmez, mutlaka nemlendirmek de gerekir. Hele bir de az su içip bol bol çay ve kahve tüketiyorsanız… Çay ve kahve vücutta su kaybına neden olur, su kaybı da cildinizin kurumasına… Bu nedenle cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile FOREO LUNA 2’nin yeteneklerini birleştirebilirsiniz. LUNA 2 ile cildinize masaj yaparak hem nemlendiricinin daha kolay emilmesini hem de cildinizin sıkılaşmasını ve canlanmasını sağlayabilirsiniz. Yaşlanma etkilerine karşı koruyucu bir krem veya serumdan da faydalanabilirsiniz. Kaç yaşında olursanız olun, gündüzleri güneş koruyucusu kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca haftada bir kez maske, iki kez ise peeling yaparak cildinizin tazeliğini ve sağlığını koruyabilirsiniz.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X