Sonbaharda Sağlıklı Saçlar İçin 5 Öneri

Mevsim geçişlerinden etkilenen saçların daha sağlıklı durması için 5 önerimizi sizler için sıraladık…

Sonbaharda Sağlıklı Saçlar İçin 5 Öneri Sonbaharda Sağlıklı Saçlar İçin 5 Öneri Pinterest


 

Hassas bir duruş sergilemese de belki de vücudumuzun en hassas bölgesi saçlarımız. Şehir hayatında maruz kaldığı toz ve duman gibi faktörlerin yanı sıra sabahları erken saatlerde kalkıp yaptığımız maşalar, düzleştiriciler, çektiğimiz fönler saçlarımızı oldukça yıpratıyor. Peki saçlarımızın eski sağlığına geri dönmesi için ne yapabiliriz?

Isıdan Uzak Tutun
Saçınızı olabildiğince az şekillendirin, maşalar ve düzleştiriciler tarafından güçsüz saçınıza ısı vermek şu an verebileceğiniz en kötü karar olabilir. İlk etapta yüksek ısı veren materyaller yerine saçınızı örmek veya sünger saç kıvırıcılarını kullanmak çok daha sağlıklı. 

Beslenme Düzeni
Dengeli ve düzenli beslenme saç sağlığınızın yanı sıra cilt sağlığınız için de oldukça önemli. Tahıl ve vitamin içeren besinleri tüketip, fast food gibi yiyecekleri azaltmak saçlarınızı desteklemeye büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Düzenli Saç Kesimi
Uzun saçı sıkı ve gergin at kuyruğu yapmak, tarama esnasında sert hareketlerde bulunmak saçlarınızın daha çok kopmasına sebep olabilir. Saç dökülmesini tamamen bitirmese de tararken veya sıkı at kuyruğu yaparken saçınıza verdiğiniz hasarı azaltabilir. Ayrıca yeni mevsime yeni saçla girmeyi kim istemez ki?

Saç Bakımı
Saçınızın türüne göre uygun ürünlerle bakım yapmak anlattığımız 5 adım içerisinde belki de en önemlisi. Kuru saçları nemlendirmek, zayıf ve zarar görmüş saçlara bakım kremi takviye etmek sağlıklı saçlara ulaşmanızda büyük rol oynuyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X