SWATCH, 1984 Yılına Bioceramic İle Geri Dönüyor

2021'in sorumluluk yaklaşımıyla retro tasarımlar.

SWATCH, 1984 Yılına Bioceramic İle Geri Dönüyor SWATCH, 1984 Yılına Bioceramic İle Geri Dönüyor Pinterest


 

Swatch’un biyo-yenilikçi hikâyesinin en yeni bölümünde unutulmayan 1984 yılı var. İkonik tasarımlar ve öncü kişilerin hayatımızı etkilediği zamanlardan bahsediyoruz. Prince’in Purple Rain’i, Madonna’nın Like a Virgin’ı ve Tetris oyununun çıktığı yıl. Aynı yıl Swatch, Frankfurt’taki Commerzbank Genel Müdürlük Binasında sergilediği 13 ton ağırlığında, 162 metre uzunluğundaki dev saati ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti. 1984 aynı zamanda Swatch’un dünyaya açıldığının 1. yıl dönümü ve technicolor saat devrimini de başlattığı yıl. Zamanı değerli kılan yaptıklarımızdır ve konu inovasyon ve kendini ifade etme olduğunda Swatch tüm dünyaya damgasını vuruyor. 1984 Reloaded koleksiyonu ile köklerinden ilham alan marka, özgün ve en çok beğenilen 1984 Swatch tasarımlarını BIOCERAMIC ile birleştiriyor. Swatch’un araştırıp, geliştirdiği ve ürettiği BIOCERAMIC, doğadaki iki farklı materyalin birleşimi, seramik ve hint yağından elde edilen biyokaynaklı plastik karışımından oluşuyor. Bu benzersiz karışım, çizilmelere karşı dayanıklı, sağlam ve ipeksi bir dokunuş sunuyor. 1984 hiç bu kadar 2021 olmamıştı. Koleksiyondaki beş model, 80’li yılların eğlence özgürlüğünü yakalayarak, en göz alıcı ilk Swatch saatlerini yeniden yorumluyor.
1980’ler modasının tüm frapan ve abartıcılığına rağmen, 80’lerin trendleri günümüzde güçlü bir şekilde sokaklarda yeniden canlanıyor. O dönemin en ikonik renkleri - sarı, kırmızı, siyah, gri ve beyaz- seçilerek üretilen New Gent ve Gent, bu renkleri kadranında monokrom grafiklerle birleştiriyor. Tüm bu özellikler, BIOCERAMIC kasa ve biyo-kaynaklı materyalden üretilen kayış ve birit kullanılarak 1984 Reloaded koleksiyonunda yeniden hayat buluyor. 1984 Reloaded koleksiyonundaki beyaz New Gent ve gri Gent saatleri, postmodernist Memphis tasarım hareketinden ilham alınarak üretildi. Biyo-kaynaklı ve BIOCERAMIC materyallerden üretilen beyaz New Gent çok renkli bir kadrana sahipken, gri Gent ise tek renkli bir kadran tasarımından oluşuyor. Her bir tasarım ayrı olarak satın alınabildiği gibi, bu iki tasarımın birlikte yer aldığı özel bir set de mevcut.
Swatch 1984 Reloaded koleksiyonu 7 Ekim 2021 tarihinde tüm Swatch mağazalarında satışa sunulacak. 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X