Tasarımcı Sultan Gadimbayli ile Kısa Röportaj

Tasarımcı Sultan Gadimbayli ile Kısa Röportaj Tasarımcı Sultan Gadimbayli ile Kısa Röportaj Pinterest


Tasarımlarınızı yaparken nelerden ilham alıyorsunuz?
Tasarım yaparken her şey ve herhangi bir şey bana ilham verebilir, güzel yanı da bu zaten . Mesela bir kafede otururken veya bir film izlerken…hatta size tüyo vereyim, tasarımlarımı yapmadan önce kumaş bana daha çok ilham verir ve koleksiyonumu ne olacağına yön verir diyebilirim.


Bize tasarım yolculuğunuzdan bahseder misiniz?
her ne kadar iktisat  bölümü mezunu olsam da içimde ki moda tutkusu her varlığını hissettirdi. Mimarlık eğitimi alarak tasarımı olan ilgimi daha da net gördüm. Piyano çalmaya başladım ve sanat büyük bir tutku haline geldi, bende Azerbaycan’da moda eğitimi aldım. Sonrasında İstanbul’daki moda okullarında eğitime devam ettim. Nişantaşı da kendi showroomu açarak atölyemizde müşterilerimizi ağırlamaya başladık.

Kimleri örnek alıyorsunuz?
Kimseyi örnek almam genellikle beni örnek alırlar Tabiki de beğendiğim birkaç marka ve tasarımcı var


Türk kadını nasıl giyinmeyi seviyor?
Bulunduğumuz coğrafyada yüz yıllardır bir cok uygarlık yasadı ve Türk kadınının giyiminde bu mirası görmek hala mümkün. Dolayısıyla Türk kadınının zevkini tek bir tarza indirgemek zor olur.

Hayalleriniz ve hedefleriniz nelerdir?
Hayal kurmak güzel bir sey fakat hayal olarak kalması  güzel bir sey değil  , aklıma gelene direk yaparım. Tabi ki de herkes gibi hayatımda kendim için hedeflerim var .
 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X