Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

The Woolmark Company x Luna Rossa Prada Prelli

The Woolmark Company, Amerika Kupası yelken yarışında Luna Rossa Prada Pirelli Takımıyla ortaklık yapıyor.

The Woolmark Company x Luna Rossa Prada Prelli The Woolmark Company x Luna Rossa Prada Prelli  Pinterest

 

 

Floransa’da Pitti Immagine Uomo 96 kapsamında düzenlenen bir basın toplantısında, The Woolmark Company’nin Amerika Kupası takımı Luna Rossa Prada Pirelli’nin resmi teknik ortağı olduğu ilân edildi. The Woolmark Company, tüm Luna Rossa yelken takımı sporcularının antrenmanlarda, yelken ve offshore etkinliklerinde giyecekleri yün bakımından zengin teknik giysileri yaratmak için gereken araştırma ve geliştirme çalışmalarını yapacak ve Luna Rossa Prada Pirelli Takımına destek olacak. 

Bu yeni ortaklık, dünyanın orijinal performans elyafı Merinos yünü ile spor dünyası arasındaki güçlü bağa ve ilişkiye işaret ediyor. Bu yıl 36. düzenlenen Amerika Kupası, spor tarihinin en eski kupa yarışı ve bu yarışa dünyanın teknolojik açıdan en çok gelişmiş yelkenlileri katılıyor.

The Woolmark Company, inovasyona destek olma ve öncülük etme taahhüdünü, yat yarışları, olaylar ve etkinlikler boyunca Luna Rossa Prada Pirelli takımı ve mürettebatına destek olmak gayesiyle Merinos yünü bakımından zengin bir üniforma geliştirme çalışmasıyla somutlaştıracak. Woolmark-sertifikalı Luna Rossa takımı ve mürettebatı üniforması şu parçalardan oluşacak: su geçirmez ceket, softshell ceket, polo gömlek, T-shirt, wet (yağmurluk) ceket, mont, dalış giysisi ve base-layer (set içlik).

“Luna Russa Prada Pirelli takımı ile The Woolmark Company arasında kurulan ortaklık, hem yeni malzemeler araştırma ve sosyal sorumluluk hedeflerinin hem de inovasyon ve teknolojinin ilham verdiği bir ortak felsefenin paylaşılması esasına dayanmaktadır,” diyor Prada Grubu Pazarlama ve İletişim Bölümü Başkanı Lorenzo Bertelli. “The Woolmark Company’nin teknik ortak olmasının takıma daha da fazla prestij kazandıracağına eminim.” 

Takım Direktörü Max Sirena: “Fiziksel faaliyetlerimiz giyim malzemeleri bakımından son derece zorlu ve talepkâr: giydiğimiz giysilerin mümkün olduğu kadar izotermik, esnek, nefes alabilen ve suya dirençli malzemeler olması gerekiyor. Merinos yününün tüm bu istekleri karşıladığını kendi cildimde denemiş ve keşfetmiş bulunuyorum.  Merinos yünü gerçekten bir performans elyafı ve üstelik, sentetik elyafların aksine, kesinlikle sürdürülebilir ve biyolojik ortamda bozunabilir bir malzeme. Yeni üniformalarımızın hem vücudumuz hem de ruhumuzla kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan muhteşem ve harika bir sürpriz olduğunu söylemeliyim.” dedi.

Dünyanın en eski elyafı olan yün, %100 doğal, yenilenebilen ve biyolojik ortamda çözünebilen bir malzemedir ve bu gezegende en çok kullanılan ve geri dönüştürülen bir giysi elyafıdır. Sentetik elyaflardan yapılmış üniformalardan farklı olarak, Luna Rossa Prada Pirelli takımının giydiği  üniformalarda yünün  kullanılması çevresel etkisi azaltılmış bir doğal çözüm sunmaktadır ve en iyi bu teknik ortaklık vasıtasıyla test edilecek ve denenecektir. 
“Amerika Kupası, daima en iyilerin en iyilerini – en iyi yelkenlilerden en iyi mürettebata ve şimdi de en iyi life kadar – sembolize etmektedir”, diyor The Woolmark Company Genel Müdürü Stuart McCullough. “Yün ilk kez bu kadar büyük ölçekte denizlere açılacak ve bizim – Avustralya’nın 60.000 yün üreticisiyle birlikte – Avustralya yününün bu kadar yaratıcı ve yenilikçi bir biçimde kullanılmasını görmemize olanak sağlayacak.”

2020 yılında, Amerika Kupası Dünya Serisinin ilk yat yarışı Cagliari, İtalya’da gerçekleştirilecek. Ek Dünya Serisi etkinlikleri ise dünyanın değişik yerlerinde yapıldıktan sonra Auckland, Yeni Zelanda’da son bulacak ve ardından, 2021 yılı başında, Prada Kupası, Mart 2021’de yapılması programlanan ve Prada’nın sunduğu 36. Amerika Kupasında yarışacak olan Challenger’ı seçecek.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X