Türkiye’nin İlk ve Tek Online Catering Servisi: Misafirliq

Türkiye’nin İlk ve Tek Online Catering Servisi: Misafirliq Türkiye’nin İlk ve Tek Online Catering Servisi: Misafirliq Pinterest


Yemeğe ve misafir ağırlamaya duydukları tutkudan yola çıkarak Türkiye’nin ilk online catering firması misafirliq.com’u hayata geçiren Ceylan Kendir ile Tuğçe Erkaya, verdikleri hizmetleri, çok çeşitli menülerinin özelliklerini ve sıra dışı lezzetlerini anlattılar.

Misafirliq’i hayata geçirme fikri nasıl doğdu?
Misafirliq, kendi ihtiyaçlarımızdan doğdu. İkimiz de hem iyi yemek yemeyi hem de davet vermeyi çok seviyoruz. Fakat fark ettik ki davet verirken lezzetli ve uygun fiyatlı yemeklere ulaşmanın kolay bir yolu yok. Ya catering şirketleriyle uzun telefon görüşmeleri veya yazışmalar sonunda menüye karar verip yüksek bir ödeme yapmak gerekiyor ya da büyük bir market alışverişi yapıp yemekleri evde hazırlamak veya birkaç farklı adresten temin edilen yemeklerle bir menü oluşturmak durumunda kalıyorsunuz. Biz de, bunca zahmete katlanmadan, daha pratik bir şekilde davet verebilmek için İstanbul Gourmet’nin sahibi Cem Tunca ile ortak olarak online catering konseptini oluşturduk. Cem’in desteği sayesinde İstanbul Gourmet altyapısı ile Misafirliq doğdu. Artık web sitemiz misafirliq.com'dan kolaylıkla davetinizin türüne göre hazırlanmış menüyü bulup, ödüllü şeflerimizin ellerinden çıkma çok lezzetli yemekleri ulaşılabilir fiyatlara satın alabiliyorsunuz. Size sadece sofranızı kurup misafirlerinizi beklemek kalıyor.Web sitenizde çok sayıda menü alternatifi mevcut. Verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?
Sitemizde, davet türlerine göre hazırlanmış 25 set menü bulunuyor. Sofra menülerimiz, ‘Geleneksel Oturmalı’ ve ‘Modern Oturmalı’ şeklinde ikiye ayrılıyor. Davet menülerimiz ise ‘Kokteyl’, ‘İçki Saati’, ‘Baby Shower’, ‘Çay Saati,’ ‘Çocuk Doğum Günü’, ‘Doğum Odası’, ‘Dua&Mevlüt’, ‘İftar’, ‘Kına’ ve ‘Parti’ seçeneklerini içeriyor. Hepsini ince ince düşünerek, herkese hitap edebilecek şekilde hazırladık. Bunun yanı sıra, ‘Kendi Menünü Yarat’ kısmında bulunan başlangıç, ara sıcak, zeytinyağlı ve tatlılarla kendi menünüzü de oluşturabiliyorsunuz. İsteğe göre, yemek ile birlikte sofra takımı da gönderebiliyoruz. Porselen sofra takım kiralayabiliyor veya tek kullanımlık tabaklarımızdan satın alabiliyorsunuz. Yemek servisi için yardım talep edenler için ise garson hizmetimiz mevcut.‘Geleneksel’ ve ‘Modern’ olarak ikiye ayırdığınız sofra menülerinizde ne tür yemekler yer alıyor?
Geleneksel menülerimizde yaprak sarma, mercimek köftesi, beğendili tandır, kısır gibi Türk mutfağının en çok tercih edilen yemekleri, modern menülerde ise ithal peynir ve şarküteri tabakları, kinoalı ve sebzeli salata, pazıya sarılı levrek, ıspanaklı ravioli gibi dünya mutfağından tatlar bulunuyor.

Menü seçimlerinizi neye göre belirliyorsunuz?
Menülerimizi hazırlarken ortağımız İstanbul Gourmet’nin 13 yıllık tecrübesinden faydalandık. Özel günler veya davet türleri için en uygun yiyecekleri seçerek müşterilerimizi menü oluşturma derdinden kurtarmayı hedefledik. Davet vermenin en zor yanlarından biri, ‘Misafirlerime ne ikram edeceğim?’ sorusuna cevap bulmak ve bu süreç çok zaman alabiliyor.Menülerinizi ne sıklıkta değiştiriyorsunuz?
Biz her zaman mevsiminde, en taze ürünleri kullanmayı seviyoruz. Ürünlerimizin hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli olmaları bizim için çok önemli. Bunun için menülerimizi mevsimlere göre yeniliyoruz. Tıpkı moda gibi, menülerimizin içeriği de sezona göre değişiklik gösterebiliyor.

Fiyatlandırmanızı kişi sayısı üzerinden mi yapıyorsunuz? Paketleriniz hangi fiyat aralığında satışa sunuluyor?
Fiyatlarımız, menülerin türlerine göre kişi başı 25 TL ile 79 TL arasında değişiyor. ‘Kendi Menünü Yarat’ kısmında ise ürünlerimiz kiloyla veya adet olarak satın alınabiliyor.En az ve en fazla kaç kişilik organizasyonlar için hizmet veriyorsunuz?
En az altı kişilik organizasyonlara hizmet veriyoruz. Mutfağımız yüksek kapasiteli çalıştığı için kişi sayısında üst limitimiz yok.

Yemek gönderimi yaptığınız müşterilerinize dekor veya sunum konularında da destek veriyor musunuz?
Tabii. Web sitemizden, ‘Baby Shower’, ‘Doğum Günü’ ve ‘Doğum Odası’ menülerimizde bulunan dekoratif süsleri satın alabiliyorsunuz. Tüm menülerimizin fotoğrafları, yemeklerimizin nasıl sunulacağı konusunda müşterilerimize yardımcı oluyor. Ayrıca sunum önerilerimizi kullanıcılarımıza not halinde de gönderiyoruz.

Ürünlerinizi nerelerden temin ediyorsunuz? Tüm yiyecekler günlük olarak mı hazırlanıyor?
Ürünlerimizi kendi alanlarında en iyi olan birçok farklı yerden temin ediyoruz. Çalıştığımız her yerin, bizim gibi mutlaka TSE ve ISO belgelerine sahip olmasına dikkat ediyoruz. Aldığımız tüm ürünler gıda mühendisimizin kontrolünden geçiyor. Tüm yiyeceklerimiz günlük olarak hazırlanıyor.En çok rağbet gören yemekleriniz hangileri?
Narlı Firik Tabule, Pancarlı Krep, Kasnakta Tas Kebabı, Pazıya Sarılı Levrek, Zeytinyağlı Yaprak Sarma, Kestaneli Lahana Sarma ve Çilekli Profiterol en çok tercih edilen ürünlerimizden.Hizmet ağınız nereleri kapsıyor?
İstanbul’un birçok bölgesine hizmet veriyoruz. Çok yakında diğer şehirlerde de faaliyet göstermeyi hedefliyoruz.

Teslimatları sipariş verildikten ne kadar süre sonra gerçekleştiriyorsunuz?
Siparişleri kişiye özel olarak hazırladığımız ve en taze ürünleri kullandığımız için en az iki gün öncesinden sipariş verilmesi gerekiyor.Yaz davetleri için okuyucularımıza tavsiye edeceğiniz favori lezzetleriniz neler?
Yaz davetleri için hazırladığımız yaz sofrasını öneririz. Bunun yanı sıra, Avokadolu ve Yengeçli Taco’lar, Pazıya Sarılı Levrek, Kişnişli Fava, Sakızlı Pişmaniyeli Muhallebi ve meze çeşitlerimizi denemelerini tavsiye ederiz.

Takip etmek isteyenler için sosyal mecralardaki aktif hesaplarınızı paylaşır mısınız?
Tabii. Dileyenler, Facebook’ta Misafirliq sayfasından, Instagram’da ise @misafirliq hesabından çalışmalarımızı takip edebilirler.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X