Vakko Esmod Moda Akademisi Moda Profesyonellerini Ağırlıyor

VAKKO ESMOD Moda Akademisi, 11 ülkeden 16 ESMOD moda okulunun öğrencilerini ve profesyonellerini ağırlayacak.

Vakko Esmod Moda Akademisi Moda Profesyonellerini Ağırlıyor Vakko Esmod Moda Akademisi Moda Profesyonellerini Ağırlıyor Pinterest


 

Dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyan ESMOD, her yıl düzenlenen uluslararası ESMOD buluşmasını bu sene ilk kez Türkiye’de gerçekleştiriyor. VAKKO ESMOD Moda Akademisi ev sahipliğindeki bu buluşmaya Fransa (Lyon, Paris, Roubaix), Japonya (Kyoto, Tokyo), Norveç (Oslo), Çin (Beijing, Guangzhou), Kore (Seul), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Endonezya (Jakarta), Lübnan (Beyrut), Malezya (Kuala Lumpur), Tunus ve Türkiye’deki ESMOD akademileri katılıyor. Tüm dünyadan 16 ESMOD moda okulunun mezun öğrencileri; yaratıcılık, kusursuz el işçiliği ve estetiği bir arada sunan tasarımlarını, 25 Ekim tarihinde Emaar AVM’de gerçekleştirilecek defile ile moda dünyasına sunmaya hazırlanıyor. Teori ve pratiğe dayalı eğitimi ile moda endüstrisine profesyoneller yetiştiren ESMOD’un 3 yıllık diploma programını tamamlayan öğrenciler, her bir parçası ayrı bir hikayeye sahip 170 parçadan oluşan koleksiyonlarını; aileleri, Vakko, ESMOD ülke temsilcileri ve moda profesyonellerine sergileyecek.

Uluslararası ESMOD buluşmasında; mezun öğrenciler arasında özel bir yarışma da organize edilecek ve öğrenciler ipek eşarp tasarımı gerçekleştirecek. Her okuldan mezun öğrencilerin tasarladığı eşarplar arasından Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko ve Vakko Eşarp stilistleri tarafından 3 tasarım belirlenecek. Kazanan 3 tasarım, Vakko’nun eşarp emprime atölyesinde basılacak ve Uluslararası ESMOD buluşmasında ödüllendirilecek.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X