Yaz Aylarında Yaptığınız 5 Makyaj Hatası

Yaz Aylarında Yaptığınız 5 Makyaj Hatası Yaz Aylarında Yaptığınız 5 Makyaj Hatası Pinterest


Yaz aylarında sıcak havalardan dolayı her ne kadar çok makyaj yapmak istemeseniz de çoğu zaman cildinize renk katmak için küçük uygulamalar yapmak zorunda kalırsınız. Ancak her zaman yaptığınız makyajınız yaz aylarında bazen farklı sonuçlar verebiliyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için ise küçük ama önemli noktaları göz önünde bulundurarak yaz makyajınızın daha güzel ve doğal olmasını sağlayabilirsiniz.

Silikon İçeren Baz Kullanmak
İçinde silikon bulunan makyaj bazını yaz aylarında kullanmamanızda fayda var. Onun yerine su bazlı makyaj bazlarını tercih etmelisiniz. Çünkü su bazlı ürünler, sıcak havalarda terlemenize ve makyajınızın akmasına engel olur. 

Kıyafetinizle Aynı Renk Far Kullanmak
Yazın üstünüze giydiğiniz kıyafetle aynı renge sahip far sürmeyi artık bırakın. Eğer renkli bir kıyafet giydiyseniz farınızı natürel tonlarda seçin. Far yerine elbisenizle benzer renklerde bir ruj kullanmanız daha doğru bir tercih olur.
 
Kışın Sürdüğünüz Fondöteni Kullanmak
Kış aylarında sürdüğünüz fondöteni yazın kullanmayın. Çünkü güneşe maruz kalan cildiniz, siz ne kadar engel olmaya çalışsanız da bronzlaşır ve renk değişimine uğrar. Böylece kışın sürdüğünüz fondötenü, yazın cilt renginize uyum sağlamaz. Bu nedenle yaz ayları için ten renginize uygun ayrı bir fondöten kullanmanızda fayda var.
 
Cildinizi Nemlendirmeden Pudra Kullanmak
Yaz aylarında güneşe maruz kalmayan cildimizin nem seviyesi düşüktür. Nemsiz cildimize pudra uygulamak ise yüzümüzün pul pul ve kuru gözükmesine neden olur. Bu nedenle pudra kullanmadan önce cildinizi nemlendirin ya da nemlendirici özelliği olan ve cildinize renk verecek bb kremlerden kullanın.
 
Çok Fazla Fondöten Kullanmak
Yaz sıcaklarında yüzünüze çok fazla fondöten uygulamak cildinizin yağlı gözükmesine neden olur. Ayrıca çok fazla sürdüğünüz fondöten sıcak havayla birlite yüzünüzden bir süre sonra akmaya başlar. Bu nedenle çok ince bir tabaka halinde fondöten sürün ya da hiçbir şey uygulamadan doğal cilt renginizi kullanın.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X