Yazın Fondöteninizin Akmasını Önlemenin Yolları

Yazın Fondöteninizin Akmasını Önlemenin Yolları Yazın Fondöteninizin Akmasını Önlemenin Yolları Pinterest


 

Yazın cildinize uyguladığınız fondöten, sıcak havaların etkisiyle terleme sonucu gün içinde akmaya başlar. Akan fondöten ise cildinizdeki makyajın kötü bir hale gelmesine neden olur.

Saç ve makyaj artisti Abraham Sprinkle, yağlı ciltlerin yazın daha fazla ter ürettiğini söylüyor. Kışın kullanılan yoğun nemlendirici özelliği olan fondötenlerin, yazın terleme sonucu kötü sonuçlar yaratabileceğini söyleyen Abraham Sprinkle, "fondöteninizin akması durumunda farklı teknikler uygulayabilirsiniz" diyor.

Aynı zamanda makyaj artisti Sprinkle, gün içinde akan makyajınızı tazelemek için yüz spreyi ve makyaj süngerinin yeterli olacağını söylüyor. Makyaj artisti, "Fondöteninizin akması sonucu cildinizde oluşan lekeleri dağıtmak için makyaj süngerine yüz spreyi sıkın ve hafif hareketlerle cildinizde gezdirin" diyor.

Makyaj artisti Andrew Sotomayor ise fondöteninizin yazın akmasını önlemek için uzun süre kalıcılık sağlayan fondöten kullanılmasını öneriyor. Tüm cildinize uygulamak yerine yüzün merkezinden başlayarak tüm cilde dağıtılmasının ise Photoshop'lu bir etki yaratabileceğini ekliyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X