Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Yazın Tadını Doyasıya Çıkarmak İçin Doğru Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Dünyanın bir numaralı güneş bakım markası NIVEA SUN, güneş bakım ürünleriyle yaz aylarında cildiniz için güvenilir korunma seçenekleri sunuyor.

Yazın Tadını Doyasıya Çıkarmak İçin Doğru Güneş Kremi Nasıl Kullanılır? Yazın Tadını Doyasıya Çıkarmak İçin Doğru Güneş Kremi Nasıl Kullanılır? Pinterest

 

 

NIVEA SUN, cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan, nemlendiren, kalıcı bronzluk sağlayan geniş ürün yelpazesi ile farklı cilt tiplerinin ve yaş gruplarının yazın keyfini doyasıya çıkarmasını sağlıyor.
 


NIVEA SUN serisinde altı güneş koruma faktöründen (GFK-SPF) 50 ve üzeri güneş koruma faktörüne kadar farklı ihtiyaçlara yönelik ürün bulunuyor. Tüm NIVEA SUN ürünleri ultraviyole ışığa karşı dayanıklı koruma özelliğine sahip olduğu için güneşin en yüksekte olduğu zamanlarda bile cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor.Güneş koruma faktörü değerleri arttıkça güneş ışınlarından korunma da artıyor. Çok hassas cilde sahip kişilerin ve çocukların güneşe ilk çıkılan günlerde 50 ve üzeri güneş koruma faktörü olan ürünleri tercih etmesi gerekiyor. İlerleyen günlerde de 30 veya 50 faktörlü koruma ürünlerin kullanılması tavsiye ediliyor. Açık tenli ve cildi hassas kişilerin kullanması gereken koruma faktörü başlangıçta 30 veya 50’yken, ilerleyen günlerde 20 veya 30 faktör kullanılabiliyor. Buğday tenlilerin güneşe ilk çıktıkları günlerde 20 veya 30 koruma faktörü, takip eden günlerde de 6 veya 20 koruma faktörü kullanması gerekiyor. Esmer tenli, hassas olmayan ciltlerin başlangıçta sltı veya 20 güneş koruma faktörü kullanması yeterli oluyor.


 
Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?
 • Her seferinde iki veya üç çorba kaşığı (30 ml) güneş krem uygulayın. Kullanım miktarını düşürürseniz, koruma düzeyi de azalır.
 • Güneş kreminizi iki saatte bir tekrar sürün.
 • Özellikle yüzdükten sonra tekrar güneş kremi kullanın.
 • Güneş kremi uygularken, kulak üstü ve ayak tabanlarınız gibi ulaşılması zor alanları unutmayın.
Bunları Biliyor Musunuz?
 • Ultraviyole (UV) ışınlarının %80’i, suyun iki metre altında bile cilde erişebiliyor.
 • Kum, ultraviyole ışınlarının %50’sini yansıtıyor.
 • Hafif bulutlardan ultraviyole (UV) ışınlarının %90’ı yansıyabiliyor.
 • UV ışınlarının %50’si saat 11.00 – 13.00 arasında etkili oluyor.
 • Kırışıklıkların %80’ine UVA ışınları neden oluyor.
 • Cilt kanserlerinin %90’a yakını güneşe maruz kalmaktan kaynaklanıyor.
 • Çocukluk çağında beşten fazla şiddetli güneş yanığı, yetişkinlikte melanom (cilt kanseri) riskini neredeyse iki katı arttırıyor.
Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X