Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Yeni İş Birliği: Sandra Mansour X H&M

H&M, Beyrut merkezli Sandra Mansour ile özel bir koleksiyon için bir araya geldi.

Yeni İş Birliği: Sandra Mansour X H&M Yeni İş Birliği: Sandra Mansour X H&M Pinterest


 

H&M, doğa sevgisiyle bütünleşen, güçlü ve feminen kadın koleksiyonu için tasarımcı Sandra Mansour ile iş birliği yapıyor.
H&M, modern bir dokunuşla vurguladığı cesur ve hayalsi estetiği ile tanınan, Beyrut merkezli Sandra Sandour markası ile iş birliğini duyurmaktan heyecan duyuyor. Güçlü kadın sanatçılardan ve doğanın güzelliğinden ilham alan koleksiyon,  genç ve güçlü bir görünüm yaratan el yapımı fırfırlar, romantik kumaşlar ve sakin bir renk paletinden oluşuyor. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu, 27 Ağustos'tan itibaren dünya çapındaki mağazalarda, Türkiye’de sadece Zorlu, İstinye Park, Akasya H&M mağazaları ve hm.com’da satışa sunulacak.

 

Sandra Mansour moda evini 2010 yılında kurdu, Beyrut’un sanat ve çevresinden aldığı ilhamla birleşen detay ve işçiliğe verdiği önem tüm tasarımlarında parlıyor. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu için Sandra, doğadan ve Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq ve Bibi Zogbé gibi kadın sanatçılardan ilham alıyor. Ortaya çıkan sonuç ise elbise, bluz, etek, özel dikim ceket, baskılı bir tişört ve kapüşonludan oluşan kadınsı ve güçlü bir koleksiyon. Hem vücuda oturan hem de uçuşan kumaşlar ve fırfırlı etek uçlarından oluşan hacimli tasarımlar,  fildişi, mantar grisi ve siyahtan oluşan renk paletiyle karışıyor. Mansour, her koleksiyonuna bir isim veriyor ve Sandra Mansour x H&M iş birliğine ise, bir ayçiçeğinin gündüzden geceye güneşi takip etme biçiminden büyülendikten sonra “Fleur du Soleil” (Güneş Çiçeği) ismini veriyor. Puantiyeler, çiçekler ve ayçiçeği motifleri ince ve narin kumaşları zenginleştirip işçiliği vurgularken, kadınsı silüetler de gücü ve kentsel hayatı vurguluyor.

 

“H&M iş birliğinin ilham kaynağı doğa ve doğal unsurlardı. Özellikle yaşam döngüsünü temsil eden ayçiçeği ve onun güneş ve ışığa olan bağımlılığı. Şiir ve ressamlar kumaş seçimine ilham verdi - karanlık danteller, jakarlar ve işlemeli organze kumaşlar. “Fleur du Soleil” koleksiyonuyla, dünyanın dört bir yanındaki kadınlara seslenerek onlara şu anda en çok ihtiyacımız olan “Umut” mesajı yollamak istiyorum.” diyor CEO ve tasarımcı Sandra Mansour.

 

“Sandra Mansour’un tasarımları hakkında ilk fark ettiğiniz şey, hayalimsi kalitesi ve saf güzelliği olur, sonrasında ise işçiliğe, hikaye anlatımına ve modern gençliğine çekilirsiniz. İçinde ayrıca kadınlığı güçlendiren bir şey de var. Böyle bir öncü ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve koleksiyonu dünya çapında sunmak için sabırsızlanıyoruz! ” diyor Maria Östblom, H&M Kadın Kıyafet Tasarım Direktörü.

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X