Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Yeni Nesil Spa Ritüelleri

Fatoş Dülger ile spa felsefesini ve yeni normal kapsamında yapılan hazırlıkları konuştuk.

Yeni Nesil Spa Ritüelleri Yeni Nesil Spa Ritüelleri Pinterest


 

Bedeni ve zihni dinlendirmeyi amaçlayan spa kelimesi, “Sudan gelen sağlık,” anlamına geliyor. Suyun iyileştirici gücüne dayanan bu terapi yöntemi, dinlendirici ve ferahlatıcı etkisiyle gündelik hayatın karmaşasından uzaklaşmaya yardımcı oluyor. Kasların gevşemesine, uyku bozukluklarının giderilmesine ve kan dolaşımın hızlandırmasına faydalı olmasıyla öne çıkarken vücuttaki ölü derilerin atılmasını sağlayarak cildi pürüzsüzleştiriyor. Yeni nesil spa ritüelleri ise su ile yapılan terapiden çok daha fazlasını içeriyor. Güzellik bakım kürlerinden aromaterapiye, mesaj terapilerinden sağlıklı beslenmeye kadar iyi bir yaşam için gerekli olan her alana dokunuyor.
  • Spa ritüelinin felsefesi nedir? 
İnsanların değişen yaşam felsefeleri ve sağlıklı yaşam beklentileri doğrultusunda dünya genelinde güncellenen spa ritüelleri, yakın zamana kadar fiziksel ve zihinsel rahatlama ve gevşeme odaklı iken artık dengeli ve uyumlu yaşam için terapötik yaklaşımlar sunan, kişilerde içsel huzur deneyimine yönelik öz farkındalık yaratan bir ritüele dönüşüyor. Bu nedenle The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum olarak biz de tüm misafirlerimize, tamamen kişiselleştirilmiş şifalandırıcı ve holistik uygulamalarla dıştan içe yolculuk deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Canlı ve güler yüzlü iletişim, kişiye özel ilgi ve konukların ruh halini dönüştüren hizmet vazgeçilmezlerimizden.
Yeni nesil spa deneyiminin içeriğinde hangi uygulamalar var? 2.700 metrekarelik bir alana yayılan ve İtalyan Mimar Antonio Citterio’nun imzasını taşıyan The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum, kişiye özel spa deneyimleri tasarlıyor. Terapilerimiz ile konuklarımızı derin rahatlama alanına davet ederken aynı zamanda kişiye
dinamik ve canlandırıcı bir atmosfer sunuyoruz. Misafirlerimize heyecan ve mutluluk vermek önceliğimiz. Masaj uygulamalarımızın yanı sıra, çeşitli deneyim paketlerimiz ve imza terapilerimiz var. Terapilerimiz ile kişiselleştirilmiş ritüeller sunuyoruz. Zihinsel ve enerjetik denge ile uyumlanma sağlayan holistik vücut bakımlarımız
ve cilt bakımlarımız bulunuyor. Beden sağlığında olduğu gibi yüz ve cilt sağlığında da konuklarımıza eğitici danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Wellbeing alanında ise meditasyon ve yoga uygulamalarını bütünsel beslenme ile harmanladığımız sağlıklı yaşam paket programları ve terapilerimiz mevcut.
  • İçsel huzur yolculuğu sürecinden bahsedebilir misiniz?
Spa’mızı ziyaret eden misafirlerimizin içsel huzur alanına geçmeleri adına, öncelikle kendileriyle kalıp keyifli ve huzurlu vakit geçirecekleri bireysel alanlar ve birkaç saatten tüm güne hatta birkaç güne yayılabilecek zaman dilimleri yaratıyoruz. Deneyimli spa, wellness ve fitness ekibimiz, içsel huzur ve bütünsel sağlık için hep birlikte çalışarak çapraz uygulamalar sunuyor. Sağladığımız içsel tatmin, misafirlerimizin ihtiyaçlarını tanımak ve öngörmekten geçiyor. Otelimizde konakladıkları süre boyunca spa ekibi olarak bizi yanlarında hissetmelerini sağlıyoruz.
  • Özel bir paket programınız var mı?
Günlük olarak hazırlanmış sağlık ve bakım programları, detoks menüsü, yoga dersleri, vücut analizi ve 5 element konsültasyonu gibi hizmetleri kapsayan Wellbeing Retreat adında bir konaklama paketimiz var. Bu paket zihinsel, bedensel, ruhsal bütünlüğü ve enerjetik dengeyi sağlamak üzere hayata geçirildi. Aynı zamanda, deneyimli terapistler tarafından kişiye özel hazırlanan Time Rituals (Zaman Ritüelleri) masajıyla konuklara bütünsel bir yenilenme deneyimi de sunuyor.
  • Yeni Normal'e nasıl adapte oldunuz? Konukları nasıl bir ortam bekliyor?
Bu süreçte tüm gerekli önlemleri hızlıca alıp, yeni uygulamalarımızı devreye soktuk. Konuklarımıza her zaman sunduğumuz bireysel alanları bu sene daha da genişlettik. Sezona başlarken yıllardır uyum içinde çalıştığımız ekibimizin tüm eğitimlerini ivedilikle tamamladık. Misafirlerimizin kendilerini tamamen güvende hissedecekleri düzenlemelerimize dair aldığımız geri bildirimlerden çok memnunuz. Misafirlerimizin alıştığı ve sevdiği çizgimizi yeni önlemlerimiz ile harmanlayarak devam ettiriyoruz.

 
HAZIRLAYAN SELİN ÇATAY
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X