Yüz Bölgesindeki Tüylenme Probleminin Önüne Geçmenin Yolları

Cildin havasız kalması tüylenme problemine yol açabiliyor.

Yüz Bölgesindeki Tüylenme Probleminin Önüne Geçmenin Yolları Yüz Bölgesindeki Tüylenme Probleminin Önüne Geçmenin Yolları Pinterest


 

Pandemi döneminin getirilerinden biri olarak gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler, yüz bölgesinde özellikle çene hattı boyunca cildin havasız kalmasına bağlı olarak tüylenme problemine yol açabiliyor. Kullanılan bazı ilaçlar veya hormonal dengenin bozulmasına neden olan bazı hastalıklar da bu durumun altında yatan sebepler arasında yer alıyor.

Bir doktora başvurarak tüylenme probleminizin sebeplerini öğrenmek için test yaptırdıktan sonra, oluşan tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon uygulamasına yönelebilirsiniz. Tüyün rengi, kalınlığı ve yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak uygulamada seans süresi farklılık gösterebiliyor. Yeni geliştirilen Buz Lazer uygulamalarıysa seans süresince cildi serinletip ferahlattığı ve daha az acı hissi oluşturduğu için yüz gibi hassas bir bölgeye daha uygun olabilir. Tüylerin köklerini ortadan kaldırarak kalıcı sonuçlar veren lazer epilasyonun ev tipi versiyonları da mevcut.

HAZIRLAYAN SELİN ÇATAY ERKMEN
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X