InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin 8 Kolay Adım


 

 

1 | 9
 
Kilo aldığınız zaman “karın bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum?” gibi bir soru ile karşı karşıya gelirsiniz ve maalesef karın bölgesindeki yağlar, yakımı en zor bölgelerin başında gelir. Ayrıca karın bölgesindeki fazlalıklar, sağlığınız için pek de yararlı değildir. Doktorlara göre vücudun orta bölümündeki fazla yağlar, kalp sağlığını tehlikeye atabilir ve tip 2 diyabete neden olabilir. Bu önemli sağlık risklerinin önüne geçmek için karın bölgenizdeki fazla yağlara veda etmelisiniz.

2 | 9
 
MCT Yağları
MCT Yağları
Bir kaşık MCT yağı, karın bölgesinde biriken yağı parçalar. Her sabah içeceğinize karıştıracağınız enerji deposu olan bir kaşık MCT yağı, metabolizmayı hızlandırır ve daha az enerjiyle yağ yakmanıza yardımcı olur. MCT yağı vücudunuzda depolanmaz ve harcadığınız enerji ile yakılır. 12 hafta boyunca  her sabah bir kaşık MCT yağı tüketirseniz yağ yakımını hızlandırarak kilo verebilirsiniz.


3 | 9
 
Termojenik Gıdalar
Termojenik Gıdalar
Termojenik gıdalar, kalori yakımına %10 oranında katkıda bulunur. Bu gıdalar, vücut ısısını yükseltir. Isınan vücut daha fazla enerji ve kalori yakar. Bu gıdalara; acı biber, karabiber, yeşil çay, zerdeçal, zencefil ve hindi gibi yağsız proteinler örnek olarak gösterilebilir. Eğer düzensiz bir yaşamınız varsa termojenik gıdalar, sizin yağ yakımınızda çok büyük bir değişime neden olamaz.

4 | 9
 
Su
Su
Su içmek, açlık hissini geciktirir. Kalori alımını azaltmak, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanızda size yardımcı olur. Eğer su içmekten sıkılırsanız, suyunuzun içine meyve parçaları veya nane atarak aroma katabilirsiniz.
 

5 | 9
 
Sağlıklı Yağ İçeren Besinler
Sağlıklı Yağ İçeren Besinler
MTC yağının yanı sıra, avakado, tatlı patates, fasulye, bakliyat, fıstık ve somon gibi yağlı balıklar sağlıklı yağ içerir. Sağlıklı yağlar, özellikle karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istediğiniz zamanlarda vücut için gereklidir. Vücudumuzun fonksiyonlarını yerine getirmek için proteine ve yağa ihtiyacı vardır. Eğer yeterli miktarda karbonhidrat ve sağlıklı yağ tüketmezsek vücut ikinci kaynak olarak kasları yakmaya başlayacaktır.

6 | 9
 
VitaminTakviyeleri
VitaminTakviyeleri
Vitaminler, yüksek kortizolün neden olduğu inatçı karın bölgesi yağlarını parçalamaya yardımcı olurlar. Ginseng içeren vitaminler ve balık yağları, karın bölgesindeki yağlara etki eder.

7 | 9
 
Tam Tahıllar
Tam Tahıllar
Kahvaltıda kullandığınız beyaz ekmeği, kahverengi pirinç, kinoa, siyah pirinç ve arpa gibi tam tahıllarla değiştirin. Diyetinizden, rafine tahıllı ürünleri çıkarıp tam tahıllı ürünleri eklemeniz karın bölgenizdeki yağların azalmasına yardımcı olacaktır.

8 | 9
 
Stresinizi Kontrol Edin
Stresinizi Kontrol Edin
Son olarak stres seviyenizi gözlemleyin. Çünkü kilo ile stres doğru orantılıdır ve strest kiloyu tetikleyici unsurlardan biridir. Bu nedenle yoga gbi sporlar yaparak stresinizden kurtulup istediğiniz vücuda daha rahat ulaşabilirsiniz.


9 | 9
 
Elma Sirkesi
Elma Sirkesi
Elma sirkesi içmek, kilo kaybına yardımcı olur. Karın ve göbek bölgesinden kilo alan kadınların hormonal bozuklukları, sindirim ve şişkinlik sorunları olabilir. Elma sirkesi, bağırsaktaki sağlıklı bakterileri dengeleyerek sindirime yardımcı olur, Vücudun ph seviyesini dengeler, virüsleri ve istenmeyen bakterileri öldürür. Elma sirkesi, sindirimi hızlandıran mide asidini de arttırır ve vücudunuzdaki besin maddelerinin emilimini  kolaylaştırır. Sağlığınız için günlük olarak içtiğiniz bir bardak suya bir çorba kaşığı elma sirkesi atabilirsiniz.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X