Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Uluslararası Woolmark Ödülü Yılın Adaylarını Sundu

The Woolmark Company, bu yılın Uluslararası Ödül adaylarını seçmekle görevlendirdiği bir uzman Danışma Kurulu ile tasarımları destekliyor.

Uluslararası Woolmark Ödülü Yılın Adaylarını Sundu Uluslararası Woolmark Ödülü Yılın Adaylarını Sundu Pinterest

 

 

2018/19 Uluslararası Woolmark Ödülü'nün Danışma Kurulu üyeleri şöyle:
 
 • Tim Blanks, Business of Fashion’da Bağımsız Editör
 • Jefferson Hack, Dazed Media Kurucusu
 • Christine Centenera, Vogue Avustralya’da Moda Direktörü ve WARDROBE.NYC kurucu ortağı
 • Alison Veness, 10 and 10 Men Australia’da Editör
 • Rebecca Khoury, 10 and 10 Men Australia’da Yardımcı Editör
 • Catherine Baba, Stilist, Tasarımcı, Danışman ve Kostüm Tasarımcısı
 • Sara Sozzani Maino, Vogue İtalya’da Baş Editör Yardımcısı ve Vogue Talents Sorumlusu
 • Tony Liu ve Lindsey Schuyler, Diet Prada Kurucu Ortakları
 • Gert Jonkers, Fantastic Man’de Kurucu Ortak ve Baş Editör
 • Christiane Arp, Vogue Almanya’da Baş Editör
 • Colin McDowell, Moda Gazetecisi ve Yorumcusu
 
46 ülkeden 300’den fazla tasarımcı bu yılın Uluslararası Woolmark Ödülüne aday olmak için başvurdu. Yaratıcılık, tasarımda özgünlük, inovasyon ve marka bilinirliği alanlarında umut vaat eden 42 tasarımcı, Temmuz’da gerçekleşecek üç yarı final etkinliğinden birinde, uzmanlardan oluşan bir panelde markasını tanıtmak üzere seçildi.
 
Danışma Kurulu üyesi Tim  Blanks  şöyle söyledi, “Adı her şeyi anlatmaya yeter.   Uluslararası Woolmark  Ödülü çıkış yapan yeteneğin gerçek bir global anlık görüntüsü. Bu yılın adaylarıyla tanışmak için sabırsızlanıyorum.”
 
Diet  Prada’dan Tony  Liu ve Lindsey  Schuyler ise şunları ekledi, "Köklü lüks giyim oyuncuları ve bağımsız küçük markalar hakkındaki düşünceli yorumlarla Diet Prada’nın varlığı inşa edildi ve Woolmark Ödülünün seçim sürecine fiilen katkıda bulunduğumuz harikulade bir deneyim oldu. Materyalleri kayda değer şekillerde kullanan kocaman gelecek odaklı genç bir yetenek havuzu var. Ödülün, tüm tasarımcıların yenilikçi olmaya ve işletmelerini geliştirmeye devam etmeye teşvik edeceğini umuyoruz."
 
2018/19 Uluslararası Woolmark Ödülü adaylarının tamamını keşfedin.
 
Saygıdeğer jüri üyelerinin Merinos yününden yaratılmış bir kapsül koleksiyona yatırım yapmaları için adayları davet ettiği yarı finaller 5 Temmuz’da Hong Kong’ta, 10 Temmuz’da Londra’da ve 12 Temmuz’da New York’ta gerçekleşecek. Bu etkinlikler daha sonra, 2019 başlarında bir uluslararası moda haftasında düzenlenecek olan Uluslararası Woolmark Ödülü, dünya finalinde yarışacak 12 finalisti belirleyecek.
 
Finalistlerin her biri kapsül koleksiyonlarının gelişimine yatırılmak üzere 70’er bin Avustralya Doları kazanma ve beraberinde mentorluk, iş eğitimi ve koleksiyonlarını sergileme fırsatına sahip olacak. Dünya finalinde bir erkek giyim ve bir kadın giyim tasarımcısı 200’er bin Avustralya Doları kazanacak ve yarışmayı destekleyen  önemli dünya butiklerinde koleksiyonlarını sunma fırsatını garantileyecek.

Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X