Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

25 Nisan’da SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe

Bu ay Uzun Perşembe’de Slacker’ın [Aylak] altyazılı gösterimi ve İstanbul seslerini yeniden yorumlayan Istanbul Soundscape Project’in performansı var.

25 Nisan’da SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe 25 Nisan’da SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe Pinterest

 

 

  Bu ay Uzun Perşembe’de, Before üçlemesinin yönetmeni Richard Linklater’ın 1990 yapımı bağımsız kült filmi Slacker’ın [Aylak] altyazılı gösterimini, İstanbul seslerini yeniden yorumlayan Istanbul Soundscape Project’in performansı takip edecek. SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da yer alacak programlar herkesin katılımına açık ve ücretsiz.
 
SALT Beyoğlu’nda Makbul Tarihin Tutsakları sergisinin yanı sıra Robinson Crusoe 389 kitabevi ve SALT Galata’daki Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı sergisi de saat 22.00’ye kadar açık olacak.
 
19.00 // PERŞEMBE SİNEMASI: SLACKER [AYLAK] (1990)
100 dakika. İngilizce; Türkçe altyazılı.
Texas eyaleti şehirlerinden Austin’de, çoğu 30 yaş altında toplumsal kalıplara uymayan “tuhaf” karakterlerle bir gün... ABD’nin 1950’lerden bu yana ayda üssü olduğunu savunan bir UFO meraklısından evini soymaya kalkışan hırsızla arkadaşlık kuran bir anarşiste bir dizi karakter, şehir hayatı, toplumsal sınıflar, dışlanma, işsizlik, medya gibi konularda aklından geçen ne varsa anlatıyor. 

21.00 // PERFORMANS: ISTANBUL SOUNDSCAPE PROJECT
Selçuk Artut, Alp Tuğan, Sinan Kestelli, Gökhan Deneç, Erdem Helvacıoğlu, Serdar Kökçeoğlu, Özcan Ertek ve MIAM Sound Collective
İstanbul’un sesleri nereden geliyor? Şehrin sakinlerinin işitsel yolculuğuna farklı bir bakış açısı getirebilir mi? İstanbul’un gündelik yaşamına işitsel bir perspektiften yaklaşan Istanbul Soundscape Project (ISP), şehrin akustik ekolojisinin korunmasıyla ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Açık Sinema’daki ISP performansında, Selçuk Artut, Alp Tuğan, Sinan Kestelli, Gökhan Deneç, Erdem Helvacıoğlu, Serdar Kökçeoğlu, Özcan Ertek ve MIAM Sound Collective tarafından üretilen yeni işler ve eşlikçi görsellerle şehrin hızla değişen akustik atmosferi açığa çıkarılacak.
 

Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X