André Leon Talley Hayatını Kaybetti

André Leon Talley Hayatını Kaybetti André Leon Talley Hayatını Kaybetti Pinterest


Vogue eski kreatif direktörü, moda efsanesi André Leon Talley, 73 yaşında hayata veda etti. André Talley, 1983’te moda haber editörü olarak çalışmaya başladığı Vogue’da kısa zaman içinde kreatif direktörlüğe yükselerek Anna Wintour’un sağ kolu olmuştu. 

Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld, Paloma Picasso, Diane von Furstenberg, Bethann Hardison, Manolo Blahnik gibi tasarımcı ve markaların en güvendiği isimlerin başında gelen Talley, genç tasarımcılara gösterdiği büyük destekle biliniyordu.
Belgesellere konu olan uzun ve başarılarla dolu kariyeri boyunca Vanity Fair, HG, Interview, Ebony ve Women’s Wear Daily’e köşe yazılarıyla katkıda bulunan André Talley, başta Valentino, Little Black Dress, A.L.T.: A Memoir ve A.L.T.: 365+ olmak üzere birçok kitabın da yazarıydı.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X