Beymen İstinyepark İzmir Modanın Ötesinde Benzersiz Bir Deneyim Sunuyor

Moda ve çağdaş sanatın yolu BEYMEN İstinyePark İzmir’de kesişiyor.

Beymen İstinyepark İzmir Modanın Ötesinde Benzersiz Bir Deneyim Sunuyor Beymen İstinyepark İzmir Modanın Ötesinde Benzersiz Bir Deneyim Sunuyor Pinterest


 

60 MİLYON TL’LİK YATIRIM
İLE HAYATA GEÇEN BEYMEN İSTİNYEPARK İZMİR
MODANIN ÖTESİNDE BENZERSİZ BİR DENEYİM SUNUYOR
 
Yarım asırdır Türkiye moda sektörünün yanı sıra dünya lüks perakende sektörünün de öncüleri arasında yer alan BEYMEN, İzmir ve Ege mimarisinden, kültüründen, tarihinden ve doğasından ilhamla tasarladığı yeni amiral mağazası BEYMEN İstinyePark İzmir ile yaratıcı ve ayrıcalıklı bir dünyanın kapılarını aralıyor.
 
Ödüllü İngiliz mimari ofisi Universal Design Studio tarafından projelendirilen BEYMEN İstinyePark İzmir, 60 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirildi. 4.000 metrekarelik alanda 900’ü aşkın dünya markasını İzmirliler ile buluşturan BEYMEN İstinyePark İzmir, Zorlu Center ve İstinyePark İstanbul’dan sonra BEYMEN’in Türkiye’deki üçüncü büyük mağazası.
 
AVM’nin lüks markalarının bulunduğu dış avlusuna açılan 1.500 metrekarelik Erkek katı, hazır giyimden ayakkabı ve çantaya tüm erkek kategorilerini içeriyor. AVM’den bağlanan alt kattaki 2.500 metrekareye yayılan Kadın bölümünde ise kadın hazır giyim, ayakkabı ve çanta kategorileri yer alıyor. Özel girişleriyle bağımsız birer butik gibi kurgulanan ve bu yönüyle İzmir’de bir ilk olan Kozmetik ve Home bölümleri de alt katta konumlanıyor.
 
Moda ve Çağdaş Sanatın Yolu
BEYMEN İstinyePark İzmir’de kesişiyor
 
BEYMEN İstinyePark İzmir, ilham veren, deneyimleri güçlendirerek bağ kuran, zamanın ruhunu yansıtan mağazacılık anlayışıyla moda ve çağdaş sanatın yaratıcı dünyalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor. Ahmet Duru, Aslı Şarman, Ebru Döşekçi, Ekin Balcıoğlu, Halil Vurucuoğlu, Gülden Ataman, Günnur Özsoy, Kirkor Sahakoğlu, Nahide Büyükkaymakçı, Nihat Kemankaşlı, Osman Dinç, Tarık Töre gibi ağırlıklı olarak Egeli, İzmirli çağdaş sanatçıların resimden heykele, video art’tan enstalasyona çok sayıda eseri, ayrıcalıklı BEYMEN deneyiminin bir parçası olarak BEYMEN İstinyePark İzmir’de sergileniyor.
 
Ege mimarisinin kendine özgü öğelerinin yoğun olarak kullanıldığı BEYMEN İstinyePark İzmir, İzmir’in ve Ege bölgesinin sembollerinden olmayı hedefliyor. Mağazanın, AVM’nin lüks avlusuna açılan görkemli dış cephesi, 12 metre yüksekliğinde abidevi traverten üçgen sütunlardan oluşan, giriş aksında açılıp kenarlarda sıklaşan perde formundaki güçlü bir anlatımla misafirlerini karşılıyor. AVM’nin iç alanına bakan diğer katta ise Ege’nin kemerli mimarisinden esinlenen üç ana girişe sahip cephe tasarımı dikkat çekiyor. İzmir’e ve Ege’ye has mavi tonlarının yoğun olarak kullanıldığı mağazanın zemin detaylarında; yüzeyiyle Ege denizinin dalgalı formunu anımsatan, nadir bulunan Azul Macaubas mermeri ile mozaik uygulamaları, döküm terrazzo, Ege yöresinde dokunan yöresel kilim ve dokumalar sıkça karşımıza çıkıyor. Mağazada ayrıca, sanatçı Alev Ebüzziya’nın özel bir kilim koleksiyonu kullanılıyor. Mobilyalarda ise Universal Design Studio’nun BEYMEN İstinyePark İzmir’e özel tasarımlarının yanı sıra özellikle servis alanlarında dünyaca ünlü İspanyol mimar ve tasarımcı Patricia Urquiola gibi sektöre yön veren isimlerin tasarımları öne çıkıyor.
 
“Yatırımlarımıza Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”
 
BEYMEN İstinyePark İzmir’in BEYMEN’in son dönemde gerçekleştirdiği en önemli yatırımlardan biri olduğunun altını çizen BEYMEN Grup CEO’su Elif Çapçı, son dönem yatırımları hakkında bilgi verdi.
 
Çapçı: “İstanbul’da büyümesini tamamladığımız Beymen Akasya mağazamızı yeni konseptiyle Eylül ayında açtık. 2022 yılının ilk çeyreğinde, Türkiye’nin en büyük moda mağazası olan Beymen Zorlu Center’ı yaklaşık 2000 metrekare daha büyütüyoruz. Aynı dönemde, ülkemizin katma değerli projelerinden Galataport’ta  ikonik Beymen Galataport mağazamızı açacağız” dedi.
 
Beymen Grup Ceo’su Elif Çapçı: “Beymen İstinyePark İzmir üçüncü büyük amiral mağazamız”
Çapçı: “Ege bölgesinde lüks alışverişin yeni adresi olan İstinyePark İzmir, uzun zamandır hem İzmirlilerin hem de bizim heyecanla beklediğimiz, ülkemizin katma değerli muazzam projelerinden biri. BEYMEN İstinyePark İzmir’i 60 Milyon TL’lik bir yatırım ile hayata geçiriyoruz. BEYMEN olarak Türkiye’deki üçüncü büyük amiral mağazamızı bu özel proje dahilinde var etmekten mutluluk duyuyoruz. BEYMEN İstinyePark İzmir ile ayrıcalıklı BEYMEN deneyimini bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyoruz. Moda ve sanatın yaratıcı dünyalarını harmanlayan özel konsepti; İzmir’in ve Ege’nin mimarisinden, tarihi ve kültürel değerlerinden ilham alan karakteristik özellikleriyle BEYMEN İstinyePark İzmir’in bölgenin ikonik sembollerinden biri olacağına inanıyorum. Farklı kategorilerdeki geniş ürün seçkisi, exclusive deneyimleri, ev sahipliği yapacağı özel etkinliklerle yerli ve yabancı misafirlerin yeni buluşma noktası olacak” dedi.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X