“Bilinçli Farkındalık” ve Yoga Çocuklarda Duygusal Zekâ Gelişimini Destekliyor

Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) ve Yoga çocuklara hayatın her alanında pozitif bakış açısı kazandırıyor ve okul hayatındaki başarısını yükseltiyor.

“Bilinçli Farkındalık” ve Yoga Çocuklarda Duygusal Zekâ Gelişimini Destekliyor “Bilinçli Farkındalık” ve Yoga Çocuklarda Duygusal Zekâ Gelişimini Destekliyor Pinterest


 

  Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids, Muzip Saatler Programı’nda etkinliğine yer vererek çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini destekliyor.

  Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) ve Yoga çocukların dikkatlerini ana odaklayarak, içinde bulundukları durumu yargılamadan gözlemleme alışkanlığı kazanmalarına destek oluyor. Mindfulness dengede ve akışta kalmayı kolaylaştırarak zihni ve bedeni bir araya getiriyor ve etkinlik esnasında çocuklar kendi bedenine ve düşüncelerine odaklandıkları için duygusal zekâ gelişimi de desteklenmiş oluyor.

  Yöntemin çocuk gelişimine katkısını anlatan Uzman Eğitmen Aslı Olgun, “Mindfulness ve Yoga büyük ve küçük kas becerilerinin gelişmesine, 5 duyu farkındalığının artmasına ve koordinasyon becerilerinin gelişmesine destek olurken; takım halinde hareket ederek sosyalleşmelerine ve çocukların karar verme mekanizmalarının gelişmesine katkı sağlıyor. Bu yöntem, çocuklara hayatın her alanında pozitif bakış açısı kazandırıyor ve okul hayatındaki başarısının artmasına destek olarak onları akademik hayata adapte ediyor. Çocuklar zihinlerinden geçen düşünceleri, yaşadıkları duyguları ve hislerini an be an algılayıp; gerçekleşen his, duygu ve düşünceleri yargılamadıkları için anda kalabiliyor” dedi.  

Mindfulness Ve Yoga Artık Muzip Saatler’de
  15 şehirdeki 41 merkeziyle çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandıran Muzipo Kids, alanında uzman eğitmenler ile hazırladığı, 3 ila 5 yaşındaki çocuklara yönelik Muzip Saatler programına Mindfulness ve Yoga aktivitesini ekledi. 
  Drama destekli oyunlar ile öğrenmenin iç içe olduğu Muzipo Kids’de alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen etkinlik 60 dakika süreyle 3 farklı aşamadan oluşuyor.
  Meditasyon (nefes egzersizleri ve derin gevşeme), yoga duruşları ile beden ve nefes farkındalığının artırılması ve “Mindfulness” etkinliğinde 5 duyu üzerinde bilinçli farkındalığı artırma aşamaları ile bir bütün olarak çocukların zihinsel ve bedensel gelişimi destekleniyor. 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X