Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Buhar Banyosunu Cilt Bakım Rutininize Dahil Edin

Akneye meyilli bir cilt yapınız varsa, evde kendi başınıza da uygulayabileceğiniz buhar banyosu ile tıkalı gözeneklereden kurtulabilirsiniz.

Buhar Banyosunu Cilt Bakım Rutininize Dahil Edin Buhar Banyosunu Cilt Bakım Rutininize Dahil Edin Pinterest


 

Haftada bir kez kullanacağınız bu yöntem ile güzellik rutinize destek olun.
Yüz için özel geliştiren buhar aletlerinden faydalanabileceğiniz gibi kendiniz de bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler:
  • Çok derin olmayan bir kap
  • Sıcak su
  • Havlu
Kabın içine dolduracağınız sıcak suya doğru, kap ile aranızda 30 cm bırakacak kadar eğilip, üzerinize bir havlu örtün. Bu sayede buhar uçup gitmiyor ve direkt yüzünüze nüfuz ediyor. Bir ya da iki dakikalık bir bekleme süresi bu uygulama için yeterli.
Gün boyunca ten makyajı veya çevresel faktörlerle tıkanan gözenekler, buhar sayesinde açılıyor böylece kirden ve siyah noktalardan arınmak çok daha kolay bir hale geliyor. Yağlı ciltlerdeki sebum dengesini yeniden düzenlemeye yardımcı olurken sıcaklıkla birlikte kan dolaşımı hızlandığı için cilt yenileniyor.
Hızlanan kan dolaşımı, ciltteki kılcal damarları genişletiyor ve bölgeye giden oksijen miktarında artış görünüyor, bu da kolajen üretimini destekliyor. Cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine olanak sağlanıyor. Ayrıca buhar oluşumu için kullanacağınız sıcak suyun içine dilediğiniz aromaterapi yağından bir ya da iki damla damlatılmasıyla hoş bir koku sağlanıyor. Aynı zamanda stres seviyesini azaltmak için kullanılan bu aromaterapik yağlar sizi rahatlatıyor ve gevşetiyor.
Buhar banyosundan sonra uygulayacağınız maskenin çok daha etkili olduğunu unutmayın, bu yüzden cilt tipinize uygun bir maske ile bu bakımı sonlandırırsanız yumuşacık bir cilde sahip olursunuz.


Hazırlayan: Selin Çatay
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X