Camaleon: Orijinal Camper Modeli Şimdi Daha Da Sürdürülebilir

Camper, markanın ilk ayakkabısı olan Camaleon'u Sonbahar/Kış 2021 için yeniden yorumladı.

Camaleon: Orijinal Camper Modeli Şimdi Daha Da Sürdürülebilir Camaleon: Orijinal Camper Modeli Şimdi Daha Da Sürdürülebilir Pinterest


 

İlk olarak 1975'te piyasaya sürülen orijinal Camaleon, İspanyol ayakkabılarının öncüsüydü. Mayorkalı yerel çiftçilerin giydiği rustik ayakkabılardan etkilenen Camper, ilk el yapımı ayakkabısını üretmek için kamyon lastikleri, araba kanvasları ve deri kırpıntılar gibi geri dönüştürülmüş malzemeler kullandı.


Artık daha sürdürülebilir malzemeler ve bileşenler içeren Camaleon, adanın zengin ayakkabıcılık mirasını ve gerçekçi ruhunu yakalayan birinci sınıf deriden bir spor ayakkabı olarak yeniden tasarlandı. İlk çıkışından yaklaşık elli yıl sonra Camaleon, orijinali ile aynı sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hazırlanmış rahat bir spor ayakkabı olmaya devam ediyor. Doğal malzemeler her zaman Camaleon'un kalbinde olmuştur ve bu sezon model, Leather Working Group tarafından onaylanmış deri ile birlikte %40 doğal kauçuk ve %23 geri dönüştürülmüş kauçuktan yapılmış dış tabana sahiptir. Sonbahar ve Kış 2021 için Camaleon, monokrom, renk kontrastı nötr ve mevsimsel tonlarda, her türlü hava koşuluna dayanacak suya dayanıklı seçeneklerle sunuluyor. Camper, satılan her Camaleon çifti için, Akdeniz'i canlandırmak amacıyla faaliyet gösteren Balear Adaları merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Save the Med'e %1 veriyor.
 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullan��mını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X