Çatlaklarından Kurtulmak İsteyenleri Buraya Alalım

Modern tıpta hayata geçirilen yenilikler, özellikle kadınların güzelleşme ve estetik kaygılarını ortadan kaldırıyor.

Çatlaklarından Kurtulmak İsteyenleri Buraya Alalım Çatlaklarından Kurtulmak İsteyenleri Buraya Alalım Pinterest


 

Deri yırtığı olarak adlandırılan bu çatlaklar, uygun tedavisi ile tamamen düzelebiliyor. Unique Estetik’ten Güzellik Koçu Selenay Acar, çatlak görünümü ortadan kaldıran striort yöntemi hakkında bilgi veriyor.

 

Kilo alıp vermek, ilaç kullanımı, hamilelik ve genetik yatkınlık gibi durumlar, çatlak oluşumunun en temel nedenlerinden. Çatlaklar cildin elastikiyetini ve nemini kaybettiği ya da nemin yetersiz kaldığı durumlarda ortaya çıkıyor. Özellikle vücudun bacak, kalça, kol içleri, göbek ve göğüs bölümlerinde ortaya çıkan çatlaklar, rengi ve görünümleriyle her cilt tipinde değişkenlik gösterebiliyor. Çatlaklardan tamamen kurtulmak için evde hazırlanan aromaterapik uygulamalar ya da kremler ise ne yazık kş çoğu zaman istenilen sonucu veremiyor. Bu uygulamalar ancak çatlak oluşmadan önce uygulandığında hafifletici bir etkiye sahip oluyor. Striort, çatlak tedavisinde en iyi sonuç alınan yöntemlerden biri olarak biliniyor.

Çatlak Onarımı Ameliyatsız ve Acısız
Striort çatlak tedavisi yöntemi, sanılanın aksine iğne ya da lazer gibi bir uygulamayı içermiyor. Özel bir vakum sistemiyle vücutta çatlak olan bölgelere uygulanıyor. Bu yönteme “çatlak onarım metodu” da deniliyor. Ameliyatsız ve acısız bir işlem olduğu için en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor.

Nasıl Uygulanır?
Striort tedavi yönteminde, çatlak çizgilerinin üzerinde tek tek çalışılır. Her bir çatlak çizgisi, tek tek tedavi edilir. Kısacası, çatlakların her biri için ayrı olarak özenle çalışılır. İşlem öncesinde çatlak olan bölgeye lokal anestezi kremi ve özel solüsyonlar uygulanır. Böylece uygulama süresince hastanın herhangi bir acı hissetmesinin de önüne geçilmiş olur.

Tedavi sırasında kan dolaşımının hızlanması için yaklaşık yirmi beş dakika kadar beklemek gerekir. Bekleme süresi dolduktan sonra uygulamaya başlanır. Vakum barı, deri yırtıkları  üzerinde, yırtık yönüne doğru olmak üzere gezdirilir. Hareket ileri ve geri şekilde uygulanır. Bu işlemle birlikte elastin ve kolajen proteinler uyarılır. Böylece yırtık görünümünde düzelmeler ilk tedavide dahi gözle görülür şekilde sonuç verir. Seansların süresi her vücut tipine göre değişkenlik gösterir. Uygulamanın yan etkisi bulunmadığı için çatlaklarından kurtulmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir.

 

 

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X