Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

El Sanatları ve İleri Dönüşüm Mango'nun Yeni Sandaletlerinde

Mango sürdürülebilirliği destekleyen son projesinde, geri dönüştürülmüş malzemelerden, el yapımı olarak üretilen yeni bir sandalet modeli çıkardı.

El Sanatları ve İleri Dönüşüm Mango'nun Yeni Sandaletlerinde El Sanatları ve İleri Dönüşüm Mango'nun Yeni Sandaletlerinde  Pinterest


 

Firma, bu sandaletleri Minorka Adası’nda espadril ve adanın geleneksel ayakkabıların üretimi ile tanınan, Minorka zanaatkarların soyuna dayanan Castell firması ile iş birliği yaparak, online satışa özel tasarladı.
 


Süet deri ve geri dönüştürülmüş lastiklerden yapılmış, böylece yanmasından kaynaklanan kirliliği önleyen bu yaz önerisi, Minorka'da el yapımı olarak üretildi. Her iki markanın da vurguladığı Akdeniz ruhu ve topluluk olgularını öne çıkardı. Özel kesimi, dikimi ve montajı sayesinde üretilen her sandalet, zaten mevcut olan bir malzemeye yeni bir fırsat sunan eşsiz bir ayakkabı haline geldi
 
Kullanılmış giysilerin veya malzemelerin yeniden değerlendirilmesi, Mango'nun çevreye olan bağlılığı ve endüstrideki tedarik zincirinin iyileştirilmesi doğrultusunda başlattığı girişimlerden biridir. Geçtiğimiz Nisan ayında marka, Second Chances projesi ile mağazalarında topladığı 32 tondan fazla kıyafetten elde edilen geri dönüştürülmüş elyaflardan, döngüsel ekonomiye dayanan ilk kapsül koleksiyonunu piyasaya sürdü.
 
Mango'nun mevcut durumda yaşam sevincini yeniden kazanmak için dünyaya bir iyimserlik mesajı gönderdiği son kampanyası “Life in Bloom” da %100 sürdürülebilir kadın giyim seçkisi ile bu küresel bağlılığa katkıda bulundu. "Committed" olarak sınıflandırılan tüm bu tasarımlar, Mango'nun 2025 yılına kadar geri dönüştürülmüş polyester kullanımını %50 arttırmayı ve 2030 yılına kadar da kullandığı selülozik liflerin %100’ünün menşeinin kontrollü olmasını hedeflediği kalıcı koleksiyonunun bir parçasıdır.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X