Elektriklenmeyi Önleyen Dyson Flyaway Başlık

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi için tasarlanan “Flyaway” başlık, Coanda etkisiyle, aşırı ısı olmadan saçtaki elektriklenmelerin önüne geçiyor.

Elektriklenmeyi Önleyen Dyson Flyaway Başlık Elektriklenmeyi Önleyen Dyson Flyaway Başlık Pinterest


 

Elektriklenmeyen ve pürüzsüz saçlar tüm kadınların hayali. Dyson, Supersonic saç kurutma makinesi için tasarladığı ve bugün satışa sunduğu yeni başlığıyla aşırı ısı uygulamadan kadınların pürüzsüz saç hayalini gerçeğe dönüştürüyor.  Yeni Flyaway başlık, ilk olarak Dyson Airwrap saç şekillendirici için tasarlanan Coanda etkisi adı verilen aerodinamik olguyu kullanıyor. Başlık, uzun saçları öne doğru çekip uçuşan saçları iterek elektriklenmenin önüne geçiyor. Böylelikle saçlar kolaylıkla hizalanıyor, yumuşaklığı, doğal parlaklığı artıyor ve kuaförden çıkmış gibi görünüyor.
 
Dyson Saç Bakım Kategorisi Direktörü Emma Sheldon yeni başlığı "Mühendislerimiz, her zaman geleneksel yöntemler üzerinde yeniden düşünmeye yönlendiriliyor. Hava akışına olan ilgimiz, saç stilistlerinin elektriklenmeyi azaltmak için "fırça ve fön makinesi" tekniğini nasıl kullandığını gözlemledikten sonra Coanda'nın potansiyelini zorlamamıza neden oldu. Geleneksel olarak bu teknikte, saç stilisti saça yön vermek için yuvarlak bir fırça kullanarak elektriklenmeyi ve uçuşan saçları ortadan kaldırmak için makineden gelen hava akışını saça yönlendiriyor. Günlük hayatta kullandığımız şekillendiriciler için bu yöntemi mekanikleştirmenin bir yolunu bulmaya çalıştık. Yeni Dyson Flyaway başlık, saçı aşırı ısı hasarına maruz bırakmadan elektriklenmeyi düzeltmek için Coanda efektinden yararlanıyor.” sözleriyle anlatıyor.
 
Dyson mühendisleri dünya çapında 80 kuaför salonunda 420'den fazla saç stilistini gözlemleyerek, 10.000 saatten fazla profesyonel deneyimden elde edilen, 1.14 milyardan fazla saç stili verisi topladı. Stilistlerin uçuşan saçları düzeltebilmek için yuvarlak bir fırça ve fön makinesi kullandıkları gözlemlenirken; aynı kuaför salonu standardını yakalamak isteyen kişisel şekillendiricilerde, sabit plakalı düzleştiricilerde olduğu gibi şekillendirme sonrasında yüksek ısı çözümlerine başvurulduğu görüldü. Bu çözüm, saçı gereksiz şekilde aşırı ısıya maruz bırakarak önlenebilir hasar riskini artırıyor. Hasarlı saçlar daha zayıf ve kırılmaya daha yatkın olduğundan saçta daha fazla elektriklenme olacağı anlamına geliyor.
 
Dyson Global Stil Elçisi Jen Atkin ürün için yorumunda "Sanırım hepimiz saçtaki elektriklenmenin hayal kırıklığı yarattığı konusunda hemfikiriz! Hiçbir şey kuaförde çekilen fön kadar iyi hissettirmez. Can sıkan elektriklenmeyi birtakım tekniklerle kapatmak, bir stilist için temel beceridir. Müşterilerimizin, elektriklenmeyen saçları evde artık kendilerinin de elde edebilmelerini istiyoruz. Dyson'ın en yeni başlığı işte tam olarak bunu yapıyor. Saçta pürüzsüzlük arayanların sadece kuaför salonunda değil, kendi başlarına da mükemmel bir görünüm elde etmelerini sağlıyor." diyor.Farklı saç tipleri için tasarlanmış en hızlı saç kurutma makinesi 
En hızlı saç kurutma makinesi olan Dyson Supersonic, geleneksel saç kurutma makinesi motorlarından 6 kata kadar daha hızlı, 110.000 devire kadar dönen küçük ama güçlü Dyson dijital motor V9 tarafından destekleniyor.
 
Dyson Supersonic saç kurutma makinesindeki patentli Air Multiplier teknolojisi, ısıya olan bağımlılığı azaltıp yüksek basınçlı ve kontrollü hava akımıyla hızlı kurutma ve şekillendirme yeteneği sunuyor. Ergonomik yapısıyla elde tutarken kullanım kolaylığı  ve denge sağlayan ürün, Akıllı Isı Kontrolü teknolojisiyle aşırı ısı hasarını önleyerek saçın doğal parlaklığını koruyor.
 
Dyson laboratuvarlarında çeşitli saç tiplerinin titizlikle test edilmesinden sonra tasarlanan başlıklar, farklı saçlarda farklı stiller elde edilmesine olanak tanıyor.  Dyson tasarımı başlıklar arasında yeni Flyaway Başlığın yanında Şekillendirici Başlık, Difüzör, Geniş Dişli Tarak ve Hassas Kurutma Başlığı bulunuyor.
 
Doğrudan, Onu Tasarlayıp Üretenden Satın Alın!
Yeni Flyaway başlık, Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin mevcut modelleriyle tamamen uyumludur. Dyson Supersonic saç kurutma makinesini satın almak, daha fazla bilgi edinmek, deneyimlemek ve özelleştirebilmek için Dyson Demo Store’ları ve Dyson web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X