Gina Ginali'nin Aykırı Detayları Sadelikle Buluşturan Eserleri

Sanatla çok genç yaşta tanışan Gina Ginali’nin aykırı detayları sadelikle buluşturduğu heykelleri Türk sanatseverlerin ilgisini çekiyor.

Gina Ginali'nin Aykırı Detayları Sadelikle Buluşturan Eserleri Gina Ginali'nin Aykırı Detayları Sadelikle Buluşturan Eserleri Pinterest


 

Uzun yıllardır yurtdışında birçok ülkede resim ve heykel sanatında başarılı eserlerini sanatseverle buluşturan genç yetenek Gina Ginali, sadeliğin aykırı detaylarla buluştuğu eserlerini bu kez Türk sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Sanat yaşamına genç yaşlarda adım atan heykeltıraş ve aynı zamanda ressam olan Gina Ginali, alışılmamış materyaller tercih ederek hazırladığı heykelleriyle sanat meraklılarının ilgisini üzerine çekiyor. 
 
Mermer, polyester, bronz ve metal materyallerle hayat verdiği heykelleri, birçok ünlü sanatseverin koleksiyonunda yer alan Gina Ginali, bir süredir hayranlık duyarak yaşamaya karar verdiği İstanbul’da tarih ve görsel detaylardan aldığı ilhamla yeni sanat eserleri üretmeye devam ediyor.
 
 
Türk resim ve heykel sanatının zenginliğinden etkilenerek kişisel üretimine Türkiye’de devam etmeye karar veren Ginali, yakın zamanda aykırılığın sadelikle buluştuğu özgün eserleriyle karma bir sergi projesine hazırlanıyor. Genç sanatçı aynı zamanda kişisel sanat yolculuğunda Türk sanatseverlerin beğeni ve yorumlarıyla tanışacak olmaktan büyük heyecan duyuyor. Bu zamana kadar portre ve nü çizimlerin ağırlıkta olduğu tablolarına farklı perspektiflerle zenginleştirdiği yeni eserler eklemeyi planlayan genç sanatçı, yakın zamanda sanatseverle paylaşacağı sergi projesinde heykel kadar resim sanatında gösterdiği performansı da sergileyecek.
 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X