Godiva ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Kadınlar Günü için El Ele

GODIVA Dünya Kadınlar Günü’nde Darüşşafaka ile bir araya gelerek anlamlı bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza atıyor.

Godiva ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Kadınlar Günü için El Ele Godiva ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Kadınlar Günü için El Ele Pinterest


 

İsmini cesur, merhametli ve kendini yaşadığı topluma fayda sağlamaya adamış Lady Godiva’dan alan GODIVA, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’yla el ele veriyor.

Bu iş birliği kapsamında 8-14 Mart tarihleri arasında GODIVA mağazalarına ve Godiva.com.tr’ye yapılan ziyaretler, sosyal sorumluluk projesinin parçası haline gelerek Darüşşafaka’da okuyan kız çocuklarının eğitimi için anlamlı birer desteğe dönüşüyor.  

Lady Godiva efsanesi hakkında:
Lady Godiva efsanesi hem sadakatin hem tutkunun hem de şefkatin hikayesidir. Halk, 11. yüzyılda İngiltere Coventry’de uygulanan ağır vergiler sebebiyle isyan halindedir. Vergileri artıran Lord Leofric’in eşi Lady Godiva, halktan yana tutum alır. Eşini vergileri indirmesi yönünde ikna etmeye çalışır. Lady’nin ısrarından rahatsız olan Lord Leofric, eşine asla kabul edemeyeceğini düşündüğü bir teklif yapar. Lady Godiva’nın at sırtında, sadece saçlarına sarınarak Coventry sokaklarını boydan boya geçmesi koşuluyla vergi yükünü azaltacaktır. Lady Godiva’nın buna cesaret edemeyeceğine inanan Lord, eşinin baskılarını bu şekilde kıracağını düşünür. O an geldiğinde, Lady Godiva atının üzerinde vakur ve kendinden emin bir şekilde geçişini yapar. Bu durumu öğrenen halk dükkanlarını kapatır, evlerine girer. Lady’nin onuruna kimse sokağa adımını atmaz, hiçbir pencerenin perdesi aralanmaz. Lady’nin bu cesur davranışı karşısında, ona duydukları derin saygıyı gözlerini kapatarak gösterirler. Lord Leofric eşine verdiği sözü tutar, vergileri indirir. Bu olaydan sonra Lady Godiva’nın cesareti, kararlılığı, saflığı, tutkusu ve güzelliği pek çok sanatçıya ilham verir. Lady Godiva efsanesi bugün hem hafızalarda hem de GODIVA çikolatalarında yaşıyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X