Hayalperest Christian Louboutin Kadını

Hayalperest Christian Louboutin Kadını Hayalperest Christian Louboutin Kadını Pinterest


 

Christian Louboutin İlkbahar/Yaz 2016 “Hayalperest” kadın koleksiyonu, ilhamını 1950’lı yılların kadınının modern bir stille yorumlanışında buluyor. Zengin ve egzotik fantezilerden hoşlanan bir hayalperest portresi çizen bu kadın, kendini çevreleyen ögelerden etkilenmeyi sürdürüyor. Koleksiyonda zengin renk skalası dikkat çekiyor. Louboutin usulü bir ilkbahar bahçesinin doğadan gelen toprak tonları ile zarif pastel renklerini bünyesinde barındıran koleksiyonda bir şehir safarisinin izlerini taşıyan neon tonlar da unutulmuyor. 1950’lerın Hawaii’sine bir yolculuğa çıkaran, egzotik hibiskus çiçekleriyle grafik bir bütünlük sunan Hawaii Kawai deseni, siyah ve beyaz deri üzerinde kullanılarak farklı modellerde kendini gösteriyor. Şatafata karşı zaafı bulunan Louboutin kadını, bu sezonun akşam stillerinin izini bir mücevher koleksiyoneri edasıyla sürüyor. Mücevher titizliğiyle işlenmiş modeller, sade siyah bir elbiseye tek bir dokunuşla bambaşka bir hava kazandırıyor.

Christian Louboutin koleksiyonlarının olmazsa olmazları taşlarda bu sezonun yıldızı Clair de Lune koleksiyonu. Bu alt koleksiyonda farklı renklerde kristaller, ay ışığının vurduğu çiçek bahçelerinin renk cümbüşünü ayakkabılara taşıyor. İkonik dikenler ise yeni mataryeller ve renklerle kendilerini koleksiyonda gösteriyor. Markanın egzotik derilerdeki ustalığı ise el boyaması piton derisinden modellerde öne çıkıyor. Özellikle degrade pitonun renk geçişleri, benzersiz bir lüks algısı yaratıyor. Yerel kültürlerden ilham almayı seven Christian Louboutin, bu defa rotasını Meksika’nın Huichol yerlilerine çeviriyor ve bu kültürün geleneksel folklorik desenlerini, canlı renklerini modellerine taşıyor.
 
Christian Louboutin İlkbahar/Yaz 2016 kadın çanta koleksiyonunun çıkış noktası, tasarımcının şu sözleri: “Bir kadının çantası, onun günlüğüdür, hatta günlüğünden bile daha dürüst olduğu söylenebilir. Bir kadının çantasına baktığınızda, adeta bir filmin fragmanını izler gibi, ona dair en önemli detayları yakalayabilirsiniz.” Tasarımcının çanta koleksiyonundaki ilhamı, kendisinin ilk tutkusundan doğuyor: şov kızları! “Cennetin çiçekleri” olarak adlandırdığı dansçılar ve kabarelerin ışıklı dünyası, Paloma çantalarının da esin kaynağı. Çantanın kavisli saplarını tasarımcı tıpkı bir dansçının uzun bacakları gibi hayal etmiş. Çanta ilesinin bir diğer üyesi, modern ve şık Vanity portföy çanta, 3 renkte karşımıza çıkıyor. Bir diğer yenilik Triloubi,  fermuarlı 3 farklı bölmesiyle kullanım kolaylığı sunuyor. Parizyenlere - ve fahri Parizyenlere- hitap eden modelin bir tarafında tasarımcının imzası haline gelen dikenler, şehir hayatının koşuşturmasında kurtarıcı vazifesi görüyor. Peri masallarından esinlenen Piloutin, yumuşacık derisi ve fermuarındaki ışıltılı “charm”ı ile hayallerden kopup gelmiş intibası uyandırıyor. Louboutin’in favorisi Sweet Charity ailesi, 2016 ilkbaharına yeni tasarımı ve dikenleriyle kontrast yaratan kurdelesiyle hızlı bir giriş yapıyor. 

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X