İlişkinizin Bittiğini Nasıl Anlarsınız?

Partnerinizle vakit geçirmek artık sizi sıkıyorsa, onunla birlikte olmayı dört gözle beklemiyorsanız ilişkinizi gözden geçirme vakti gelmiş demektir.

İlişkinizin Bittiğini Nasıl Anlarsınız? İlişkinizin Bittiğini Nasıl Anlarsınız? Pinterest


 

Duygusal ve fiziksel olarak oldukça zorlanabilirsiniz, geçmişle karşılaştırmalar, kafanızın içindeki sese yenik düşmeler, sonu gelmeyen tartışmalar ve gelecek kaygıları...
Her şey en baştaki gibi devam etmez elbette ama eğer size yetmiyorsa, içinde olduğunuz ilişki artık size iyi gelmiyorsa belki de oturup düşünmenin vakti gelmiştir. Peki gözden geçirmeniz gereken konular neler? Bir ilişkinin bittiğini nasıl anlarsınız? Bunları dört ana başlıkta toplayabiliriz. 
 
  • Seks Artık Eskisi gibi Değilse
İlişkide tutku ilk şartınız olmayabilir ama bunun duygusal birliktelikte sahip olduğu önemi göz ardı edemeyiz. Her ilişkide tarafların duygusal, entellektüel ve fiziksel olarak yakalaması gereken bir uyum vardır. Bunlardan herhangi birinin veya birkaçının uyuşmaması ilerleyen zamanlarda ciddi problemler yaratabilir. 
Sekse ara vermek veya fiziksel temastan kaçınmak istemek romantizmin azalarak yok olmasına sebep olur. Bu da ilişkiyi çıkmaza sokar. Bu durumda partnerinize karşı ilginizi kaybedersiniz. 
Eğer partnerinizle aranızda fiziksel çekim hissetmiyorsanız, kendiniz başka insanları arzularken buluyorsanız, arzularınızı partnerinizle paylaşmamaya başladıysanız kendinize dürüstçe itiraf etmeniz gerekiyor ki ilişkinizde sona yaklaşmışsınız. 
 
  • Partnerinizle Vakit Geçirmek Size Angarya gibi Geliyorsa
Partnerinizle vakit geçirmeyi, yeni şeyler denemeyi, farklı yerlere gitmeyi artık dört gözle beklemiyorsanız çanlar sizin için çalıyor demektir. Sevgilinizle vakit geçirmek, buluşmak, görüşmek size yapılması gereken bir iş, listenizde yanına tik atılması gereken bir madde gibi hissettiriyorsa kendinize de ona da bunu yapmayın ve ilişkinizi sonlandırın. 
 
  • Kendinizi Partnerinizden Bir Şeyler Saklarken Buluyorsan��z 
Partnerinize alkol bağımlılığı, iş kaybı, para problemleri, kişisel sorunlar gibi konularda dürüst davranmıyorsanız bu ilişkinizde bir problem olduğunun en büyük kanıtlarındandır. Bu tür sırlar ilişkinizin dinamiklerine zarar verir. Güvenin kaybolması için illa bu tarz büyük sıkıntıları saklamanız gerekmez, artık kendinizi parterinize duygusal olarak kapattıysanız ve hayatınızla ilgili konuları onunla paylaşmak istemiyorsanız, yalan söylemeye başladıysanız içinde bulunduğunuz ilişkiyi sonlandırmanın zamanı gelmiş demektir. 
 
  • Partnerinizden Utanıyorsanız 
Arkadaşlarınızın veya ailenizin yanında partnerinizin davranışlarından, sözlerinden utanıyorsanız bu karşınızdaki kişi size göre değil demektir. Aynı şekilde bu utanç duygusuyla onu eleştirmeye başladıysanız bu da oldukça tehlikeli bir harekettir ve ilişkinizi daha çok zehirler. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X